Frisbee Pohoda 2011 Echoes


Vratili sme sa z festivalu Bažant Pohoda 2011 unavení, ale šťastní. Sme nesmierne radi, že festival Pohoda, ktorý patrí bez pochyby medzi to najkrašie čo naša krajina ponúka, hosťoval aj frisbee stánok. Je to najväčšia pomoc pre rozvoj slovenského frisbee, akú sme kedy dostali. Navyše, frisbee ruka v ruke s hudbou je nesmierne vydarené spojenie. Bažant Pohoda je „Spirit of the Game“ nielen medzi kuželkami. Sme radi, že sme mohli aspoň trochou prispieť k atmosfére festivalu, na ktorom nie sú rozhodcovia ani umyselne fauly. Všetkým srdečne ďakujeme!


Po kvalifikácií na ME v Maribore, odkiaľ tím Morho! postúpil medzi európsku elitu, sme museli oslavy dočasne odložiť. Vôbec nebol čas, lebo sme dolaďovali detaily už 6.ročníka frisbee zóny na hudobný festival Bažant Pohoda 2011. Tak ako organizátori festivalu, aj my sme sa snažili vylepšiť náš frisbee stánok čo najlepšie. Ako sa neskôr ukázalo, našim najväčším problémom bolo teplo 🙂

Všetko však prebehlo veľmi hladko aj vďaka podpore od samotných organizátorov festivalu, distribútorovi diskov discline.com (vďaka Roman), vedeniu SAF, klubu Mental Discorders, a dobrovoľníkom (Julke, Aďovi,Kike, Kaňovi, Jakubovi, Beke, Jožovi a Moničke)a všetkým frisbee hráčom, ktorí prišli a vo veľkom teple (35-37´C) odohrali dva ukážkové zápasy. Samozrejme, v prvom rade patri poďakovanie návštevníkom, ktorí priniesli (nielen) do frisbee zóny radosť a nadšenie. Pre mňa osobne to bol asi najnáročnejší ročník, ale aj vďaka tomu, že sa všetko vydarilo, mi únava a vyčerpanie nevadili. Veď kedy budem môcť freestyleovať na Santigold, alebo učiť hádzať forehandy hneď vedľa pódia, kde hrá Trombone Shorty?

Sme nesmierne radi, že vo frisbee zóne bolo stále plno a dobrá atmosféra. Celé dni sa niečo dialo a to už od skorého rána (rozumej 10:00). V sobotu sme o 20:50 už takmer za tmy prosili hádzačov nech už idu na koncerty 🙂 Nešli, chceli si ďalej hádzať disk. Fakt vydarené.
Priebežne sme sa dozvedeli že v Trenčíne chcú freestylovať, v Pezinku, Spišskej Novej Vsi alebo Dolnom Kubíne si len tak hádžu, a že veľa Slovákov chodí na obľúbenú akciu Mezi Bloky v Brne. Nado všetko si myslím že tak o dva-tri roky, keď niekto povie že hrá frisbee nebudú naňho pozerať ako na zjavenie z inej planéty, ako to bývalo po ostatne roky.

Festival Bažant Pohoda je dlhodobo mimoriadne vydarené podujatie a toho, čo by sa dalo spomenuť, je pomerne dosť, ale najlepšie bude, keď sa budúci rok uvidíme na Pohode 2012.
Na záver ešte raz veľká vďaka organizátorom festivalu, discline.com shopu a Slovenskej asociácii frisbee a všetkým dobrovľníkom za pomoc.
hudba + frisbee = VL
frisbee pohoda feisbuk