MOR HO! bude do roka medzi európskou elitou!

Vrátil som sa z Amsterdamu so zranením, ale s väčším sebavedomím. Skončili sme až na 15. mieste, čo považujem za neúspech. Na druhej strane to bola veľmi dobrá premiéra. MOR HO! má ambície a potenciál zaradiť sa medzi európsku špičku a to aj na turnaji ukázal. Ak ešte zoberieme do úvahy, že káder nebol kompletný a všetky prehry boli veľmi tesné tak niet pochýb.
Hra MOR HO! sa v porovnaní s prvým zápasom výrazne zlepšovala od zápasu k zápasu ako v obrane tak aj v útoku. Turnaj mi dal jasné odpovede na to, akým smerom napredovať, ako rozložiť sily v tíme, a aké stratégie sú pre nás vhodné. Neboli to tímy ktoré nás porazili, ale naše chyby. Naopak boli sme to my, ktorí sme vedeli zastaviť útok súpera, alebo dotlačiť ho k timeoutu!

Stručne o zápasoch
Piatok
MOR HO! – Scunts 10-14 (7:8)
Škostký tím s typickým ostrovanským štýlom začal veľmi ospalo a v druhom bode zaznamenal Jožo dokonca Callahan bod. Myslel som si, že je to jasné a v istom okamihu prehravali Scunts až 2:6. No napokon škóti zvýšili obrátky a vyhrali polčas, vďaka naším nevynúteným chybám.
V strede zápasu sme veľmi poľavili v nasadení a v závere len kontrolovali výsledok. Za stavu 9:13 vypršal čas a hralo sa do 14.
MOR HO! – Yeahaw! Berlin 15-7 (8:3)
Zápas poznačený dažďom a miernym vetrom bol pre nás výzvou, lebo Berlínčania prehrali s Bolognou len o bod. Do zápasu sme vstúpili obozretne a získali si opäť dvojbodový naskok. Prišla však asi najkatastrofálnejšia hra, akú sme predviedli a skorovali sme prevažne až po dvoch-troch turnoveroch, čo nás zbytočne vyčerpávalo a zneisťovalo. Polčas vyhrávame 8:4 a v druhom polčase už kazíme menej a vyhrávame s vyčerpanými nemcami 15:6, čo nás výrazne posunulo hore.
MOR HO! – German U23 15-8 (8:4)
Pred nemeckými juniormi máme rešpekt a poučení z predchádzajúceho zápasu začíname hrať koncentrovanejšie. Vybudení Vilovou rozcvičkou hráme dynamickejšie, aj keď stále veľa kazíme. No napokon hlavne hrou na dlhú získavame vedenie a vyhrávame.
Sobota
MOR HO! – Gentle 12-15 (6:8)

Zápas začali belgickí Gentle prekvapivo ostro. Deň predtým v poslednom zápase podľahli Silence po veľkom boji 15:14, keď dotiahli z 14:10 na 14:14. Ich rozvcička bola veľmi krátka navyše pasívna. Do polčasu sme tradeovali body. Po polčase sme však niekolkokrát zbytočne chybili, a ocitli sme sa na konci zápasu 9:14. Avšak naša obrana sa vytiahla a trikrát za sebou ubranila a skórovala. Za stavu 12:14 letel do zóny na Aďa huck, ktorý však pod tlakom obrancu dropol. Gentle už nezaváhali a bod po vetre premenili. Tieto tri body nás však udržali v hre o top 8.
MOR HO! – Frisbee Family 14-15 (7:8)
Posledný zápas Swiss Draw mal rozhodnuť aké štvrťfinále budeme hrať. Akýkoľvek väčší rozdiel bodov nás mohol dostať z našej aktuálnej 11. priečky do hornej osmičky. Tím nemeckých juniorov vyzeral behavo, ale vôbec nie hrozivo. A tak sme začali sebavedome s minimom chýb. Každý turnover si vzal útok späť a tak sme zásluhou prehraného flipu prehrali polčas o bod. V druhom polčase sme chceli zvýšiť aktivitu v obrane a vziať im útok a skórovať. Bolo to prekvapilo ťažké, lebo útočili dôkladne a keď boli zatlační k čiare, pomohli si high release breakom. Účinne využívali in-cuts z dlhej prihrávky a často menili pozície handlerov a middlov. Nakoniec sa dopustili veľkej chyby za stavu 14:13, keď zavolali time out, ktorý už nemali, čo znamenalo turnover na gólovej čiare, ktorý Mor Ho! poľahky premenil. Obranná sedmička potom mala zamedziť útoku po vetre. Osobná obrana s kvalitným markingom síce vynútila 2 turnovery, avšak ani jeden nepremenila a tak sme prehrali 14:15 a tŕpli, čo bude ďalej.
9/16 quarters
MOR HO! – thebigez 9-13 (6:8)

Zápas poznačený vetrom lepšie zvladli bigez, keď hrali jednoducho a jasne. Prekvapivo zónova obrana nebola natoľko účinna ako osobná a tak bigez začína brániť osobne.
Prehrávame polčas 6:8, keď útok bojuje akoby sám so sebou. V závere už neboli sily na zvrat a prehravame zaslúžeme 10-13
16/13
MOR HO! – Frisbee Family 9-15 (3:8)
Tretí ťažký zápas za deň nás všetkých vyčerpal a my opäť nastupujeme proti Frisbee Family. Útok robí elementárne chyby a polčas končí 4:8. Obrana sa snaží, a aj sa jej zčasti darí. Napokon obrana skóruje 7 bodov z deviatich ale na dohnanie manka to už nestačilo. Prehrávame najväčším rozdielom 6 bodov, ale to už je v týchto fázach jedno.
Nedeľa
16/15
MOR HO! – Hardfisch 15-13 (6-8)

Do posledného zápasu nastupujeme s najhoršou disciplínou, niektorí hráči sa vleču na ihrisko krokom. Za stavu 2:3 berieme oddychový čas a burcujem k zodpovednejšiemu prístupu. Vidno, že Hardfisch majú toho dosť, ale cítime šancu a tak zvyšujeme obrátky. Polčas ešte vyhrávajú 6:8, ale do druhého polčasu ideme veľmi aktívne a skórujeme trikrát za sebou. Vedieme 9:8, potom strácame dva body a je 9:10. Napokon však vyhrávame 15:13 keď útok nestratil ani raz disk!!
Dôkladné herné analýzy sú pre zatiaľ uzavreté pre verejnosť, ale budeme sa im venovať po WUCC.