Môj pohľad na Hlohovec 2010 by Rišo


Aj keď sa nám nepodarilo nájsť to obrovské množstvo barov, ktoré sme po predturnajových chýroch čakali, pizzeria na Hlohovej ulici v Hlohovci, v blízkosti turnaja svojou kvalitou, cenami a pohostinnosťou absolútne nesklamala. Takisto ako nesklamal veľmi dobre pripravený turnaj.

Prvé Halové majstrovstvá Slovenska priniesli zaujímavu hru, pravé športové napätie, výbornú atmosféru a veľa nováčikov. Prelomovou udalosťou bola účasť nových tímov z Košíc a Banskej Bystrice, či početného druhého tímu z Trnavy. Prekvapila aj výborna hra rezervy Outsiterov, či početnosť hráťov Discreditu. Kvalitné výkony na turnaji predvádzali okrem finalistov aj už takmer veteráni Golden Ants a Škorpióni, ktorí však neukázali všetky svoje kvality, ktoré pravidelne dokazujú na tréningoch.

Tím Mental Discorders X prešiel turnajom suverénne, napriek miernemu zaváhaniu v prvom polčase semifinále proti Golden Ants, keď musel zabrať naozaj na mimoriadne vysoké obrátky. Na ich jednoduchú priamočiaru hru s vysokou presnosťou nahrávok však nenašiel odpoveď žiaden iný tím. MD veľmi pomohla príprava na spoločných tréningoch s tímom Škorpiónov, ktorí Mentalu nikdy nedajú nič zadarmo (vďaka vám za to).
Finalisti Outsiterz I sa predviedli veľmi dobrým výkonom najmä v semifinále proti Škorpiónom, kým vo viacerých iných zápasoch sa trápili s nepresnosťou.

Pre mňa osobne boli vrcholom turnaja dva zdanlivo nepodstatné zápasy: Morthens alfa vs. Morthens beta a First Aid Košice proti Morthens beta. Kým v prvom to boli Morthens beta, ktorí svojimi výkonmi často na hranici svojich schopností neskutočne zdramatizovali zápas proti vlastnému áčku, ktoré sa až do konca triaslo o výsledok, v druhom zápase to boli ich súperi z Košíc, ktorí predviedli nečakane dobrú hru a vervu a dosiahli tak svoje historicky prvé víťazstvo na turnaji (gratulujem!).

Taktiež potešili dobré výkony tímu Outsiterz II, ktorí pod vedením Bei Hergelovej predvádzali jedno prekvapenie za druhým. Najmä však, podobne ako tímy Discredit, Morthens beta či First Aid, ukázali obrovskú radosť z hry, akú som na Slovensku v ultimate už dlho nevidel, a nesmierne potešila.
Osobne ma mrzí len to, že vo finále nemohli nastúpiť všetci hráči klubov finalistov, aby sa tak hralo skutočne finále klubových Majstrovstiev Slovenska, a tiež mierne zmätky s programom turnaja pár dní pred ním, či predčasný odchod Discoborcov domov (snáď nabudúce vás bude viac, držím palce). A ešte dúfam, že Mesi už je v poriadku.

Turnaj určite priniesol množstvo osobných zážitkov pre všetkých hráčov, azda každý si pamätá nejaký ten bod, na ktorých nahral, alebo ho chytil, na svoj skvelý blok, prípadne ako ja, nemôže zabudnúť na svoj zbytočný drop. Dúfam,že naštartoval slovenskú ultimate scénu do veľmi úuspešného roku 2010. Už teraz sa teším na prvý jarný turnaj na umelej tráve v Bratislave (Blowout, 13.-14.3.2010), kde sa určite zase stretneme. No a o rok snáď aj opäť v Hlohovci.

Fotky: Chorche Turan