Golden Ants London

Počas mojej ultimate kariéry som bol zakladajúcim členom troch tímov:

    • Golden Ants – Zlaté Mravce (Zlaté Moravce, 26.6.1997)
  • Clapham Ultimate (Clapham, London 2000)
  • Golden Ants London (Kennington/Clapham, London 09.09.2009)

O Golden Ants (= Zlate Mravce) zo Zlatých Moraviec by som mohol písať veľmi veľa, ale to si nechám na dlhé zimné večery…
Golden Ants London je ultimate tím, ktorý bol oficiálne založený v Londýne 09-09-09 o 09:09 večer Greenwichského času; zakladajúca listina bola podpísaná 9 ľuďmi.

V deň založenia sme mali najskôr tréning, a potom sme išli do reštaurácie Golden Curry v Claphame, Londýn, na večeru, kde sme podpísali zakladajúcu listinu, mali slávnostnú večeru a špeciálnu tortu – pozrite obrázok 🙂
Pikoška: tesne pred prvým tréningom sme pokrstili aj GA disk, povedali pár slov a pripili šampanským. Po dotyku šampanského s diskom – vyšla krásna dúha!
Štyria ľudia sa pričinili o založenie tímu: Viliam Holička, Yen Holička, Peter Laboš (znamy v kuloároch ako Labky) a Bruno Calver. Mali sme zopár mítingov, kde sme sa dohodli na našich cieľoch, plánoch, ambíciách a na tom, aké typy hráčov akceptujeme do nášho novéh tímu. Výsledok si pozrite na našej stránke www.goldenants.eu

Spísali sme to a poslali ‚inzeráty‘ do sveta. Postupne sa k nám hlásili hráči a prichádzali na naše tréningy. Prvé tréningy sme hrali len traja na troch, ale aj tak boli kvalitné a podarilo sa nám udržať dobrých hráčov. Za krátky čas sme vybudovali slušný tím s dostatočným počtom chalanov a uspokojujúcim počtom dievčat, aj keď ešte potrebujeme získať dva babenky, aby sme boli úplne v pohode na UK mix tour. Slovenské dievčatá, ak sa chystáte do Anglicka, ste u nás veľmi vítané! Samozrejme. to sa týka aj chalanov.

Momentálne máme v tíme hráčov z Anglicka, Írska, USA, Kanady, Austrálie, Kolumbie, Poľska, Nemecka, Švajčiarska a samozrejme aj zo Slovenska.
Trénujeme spolu dvakrát do týždňa a stále vonku: v nedeľu máme hrací tréning v Kennsington parku a vo štvrtky behávame v Batersea.
Bol som veľmi šťastný, že sa nám podarilo postaviť tím už na London Winter League, tu v Londýne je sa v nej pravidelne zíde slušná konkurencia. Aj keď súťažíme v aj v divízii coed aj v open, našou prirotiou je coed. Na poslednej winter lige sme skončili na peknom 5. mieste z 20 timov, keď sme prehrali len raz s neskorším víťazom Flump o jediný bod.
I keď som zatiaľ spokojný s našou hrou a celkovým progresom tímu, máme ešte vela roboty pred sebou, keďže máme mnoho malých aj veľkých plánov do budúcna 😉
To, že sa voláme Golden Ants nie je samozrejme náhoda – Golden Ants London je ďalšie kolónia vytvorená z pôvodného mraveniska. Možno vznikne v budúcnosti aj viacej Golden Ants tímov – to však ukáže len čas…
Zatiaľ obiva existujúce GA tímy spolu komunikujú a máme aj spoločné aktivity. Ako ste už možno počuli, ideme hrať spolu na Paganello do Rimini v coed divízii. Už sa veľmi teším a dúfam, že sa nám podarí uhrať slušný výsledok.
Za krátky čas tiež uvidíte okolo vás lietať aj naše spoločné disky od Discraftu. A tiež uvidíte lietať mravcov v nových dresoch. Dnes som už klikol asi 20x na UPS stranku či už boli disky doručené na Brunovu adresu, ale stále mi to len vyhadzuje: OUT FOR DELIVERY. Takže si ešte musím počkat, o GA diskoch už snívam vyše 10 rokov… Aj dnes si presne pamätám, ako som doniesol prvý Discraft do Zlatých Moraviec v roku 1995. Vtedy tam nikdo nemal páru o tom, čo je to forehand, nehovoriac o hre ultimate….ale to je už iná story.
Na záver mi dovoľte vás ešte pozvať, ak sa chystáte na dlhší alebo kratší pobyt do Londýna alebo UK, ste vítaní na našom Golden tréningu.

Vili
+4478 7774 9695