Majstrovstvá Slovenska základných škôl v Ultimate Frisbee

img_20161125_114827-kopia-kopia
Dňa 25.11. sa na Základnej škole v Podvysokej konali historické prvé Majstrovstvá Slovenska základných škôl v ultimate frisbee. Turnaj bol organizovaný tímom North Side Turzovka pod záštitou Slovenskej asociácie frisbee a v spolupráci s CVČ Turzovka a Základná škola Podvysoká.

Zúčastnené školy boli – ZŠ Podvysoká, ZŠ Klokočov, ZŠ Zákopčie. Hralo sa v hale a formát bol 4 na 4 – easy mix (1 dievča v útoku). Turnaj začal krátko po 9:30, zápasom medzi domácou Podvysokou a základnou školou na Zákopčí. Napriek obetavému výkonu Zákopčanov vyhrala Podvysoká 16:6 v prospech domácich. Ďalší zápas proti svedomito hrajúcemu Klokočovu skončil taktiež v prospech domácich (skóre 19:9). Posledný zápas medzi Zákopčím a Klokočovom o druhé miesto bol najnapínavejší, tímy sa až do konca bod po bode doťahovali, počas celého zápasu bolo cítiť veľké napätie a odhodlanie (skoro ako nejaké veľké finále nejakého open finále v seniorskej súťaži). Výsledok nakoniec skončil 14:13 v prospech Klokočova a tak si odnáša z turnaja druhé miesto.

Konečné poradie

  • 1. ZŠ Podvysoká
  • 2. ZŠ Klokočov
  • 3. ZŠ Zákopčie
  • Spirit of the Game: ZŠ Zákopčie

Najlepší hráč: Denis Šopor (ZŠ Zákopčie)

Najlepšia hráčka: Tereza Kramarčíková (ZŠ Klokočov)

Všetky zúčastnené školy sa aktívne od septembra začali venovať Ultimate. (Po tom ako žiakov a hlavne učiteľov zaujali naše prezentácie začiatkom leta na školách).  V najbližších niekoľkých riadkoch ich prácu rozpíšeme.

  1. ZŠ Podvysoká – Krúžok na tejto škole s názvom Frisbee vedú priamo hráči z North Side – Jakub Banetka a Klára Stopková. Tento záujmový útvar trénuje každý piatok v čase od 14:00 – 16:00 a je plný veľmi talentovaných žiakov 1.-2. stupňa. Táto zostava, nesmierne šikovných detí, má veľkú perspektívu do budúcna nakoľko už štyria hráči aktívne trénujú s našim tímom. Na turnaji zaslúžene získavajú prvé miesto.img_20161125_115109
  2. ZŠ Klokočov – Krúžok na tejto škole vedie učiteľka Mgr. Renáta Banetková bez predchádzajúcih skúseností v Ultimate Frisbee. Aktívne sa jej snažíme s naším tímom pomáhať a takmer každý víkend Júlia Banetková a Alexandra Neckárová (niekedy aj iní) navštevujú tento záujmový útvar, ktorý trénuje soboty a niekedy štvrtky. Deti sa na turnaji ukázali ako výborný kolektív, ktorý keď sa bude naďalej stmelovať a zlepšovať budú výborný základoškolský tím (dúfame že niekedy aj viac). Najviac na turnaji sa nám páčil výkon výborne hrajúcich dievčat, ktoré ťahali svoj tím dopredu! Kouč na turnaji bola Júlia Banetková. Feedback z MSR ZŠ ale aj to ako funguje tento krúžok v Klokočove môžete nájsť na stránke https://cvcklokocov.edupage.org/text1/  (Skvelé čítanie plné elánu!)
    img_20161125_115022
  3. ZŠ Zákopčie – V tejto malej dedinke vznikol krúžok pod vedením Mgr. Žanety Pasekovej taktiež bez predchádzajúcich skúseností v Ultimate Frisbee. Nakoľko tento záujmový útvar trénuje v štvrtok v čase 13:00 – 14:30 je pre hráčov North Side nereálne im s vedením krúžku pomôcť. Jediným členom, ktorý sa aktívne zúčastňuje je náš najmladší člen tímu Filip Hrtus (10 rokov). Táto samostatnosť bola veľká nevýhoda na turnaji, no ich odhodlanosť a niekedy nepochopiteľné hody a chytanie z nich urobilo tím, ktorý prekvapil. Počas turnaja sa tímu aktívne venovala Alexandra Neckárová. Sme všetci zvedaví ako sa to na Zákopčí bude vyvíjať ďalej a budeme sa snažiť im v budúcnosti oveľa viac pomôcť. Rovnako ako pri ostatných dvoch školách vidíme veľmi veľkú perspektívu do budúcna.ZŠ Zákopčie

Turnaj organizovali hráči z tímu North Side:
Jakub Banetka,Jakub Holaza, Filip Červeník, Júlia Banetková, Alexandra Neckárová, Klára Stopková

Autor článku: Jakub Banetka

Zopár momentiek na záver:

dav

dav

dav

dav

dav