Majstrovstvá Slovenska v discgolfe 2019

V dňoch 12 – 13. októbra prebiehali v priestoroch zámockého parku v Hlohovci majstrovstvá Slovenska v discgolfe v kategóriách MPO a FPO.

Po silných sobotňajších kolách 979 / 998 viedol medzi slovenskými hráčmi v kategórii MPO náš talentovaný junior Marko Čačala. V súboji o majstra Slovenka rozhodlo napínavé finále a následný rozstrel medzi hráčmi Markom Čačalom (-16) a Štefanom Pócošom (-16), kde Marko získal cenný hod a stal sa tak najmladším majstrom Slovenska v kategórii Open. Trojicu najlepších slovenských hráčov MPO uzavrel Michal Kúdela (-12), keď po nevydarených dvoch kolách zahral v nedeľu rekord ihriska -10 pod pár s ratingom 1024.

V kategórii FPO viedla od začiatku úradujúca majsterka Slovenska Katka Boďová a po kolách 925 / 923 / 894 obhájila už svoj deviati titul. Tesný súboj prebiehal o druhé miesto, na ktorom sa po napínavom treťom kole a finále umiestnila Soňa Švecová (+15) a tretie miesto obsadila Beáta Feilhauerová (+16).

Popri hlavnom podujatí prebiehali aj vedľajšie majstrovstvá Slovenska juniorov v kategóriách MJ6 a MJ8 (do 6 a do 8 rokov) na peknom 5 jamkovom ihrisku.

V kategórii do 6 rokov sa zúčastnilo 8 súťažiacich a rozhodnúť o majstrovi sa nepodarilo ani po piatich jamkách, keďže dvaja súťažiaci mali zhodný počet hodov (17). Na radu musel prísť rozstrel, ktorý sa uskutočnil formou CTP (kto 1. hodom hodí bližšie ku košu). Nakoniec v rozstrele zvíťazil Dominik Pekarovič a stal sa tak majstrom Slovenska v kategórii MJ6. Druhý sa umiestnil Marko Chmelka a tretí Juraj Grožaj.

V kategórii do 8 rokov súťažili traja súťažiaci a rozdiel medzi prvým a tretím bol iba 1 hod. Tak ako v predchádzajúcej kategórií sa ihrisko skončilo rovnakým počtom hodov pre prvého a druhého súťažiaceho, takže musel na radu prísť rozstrel, ktorý sa taktiež uskutočnil formou CTP. Nakoniec sa bližšie ku košu dostal Šimon Pekarovič, ktorý týmto zvíťazil v kategórii. Na druhom mieste sa umiestnil Jakub Hlbočan a tretí skončil Tomáš Papala.

Víťazom srdečne blahoželáme a dúfame, že sa čoskoro so všetkými stretneme na ďalších turnajoch a že sa naša komunita bude naďalej rozrastať o nových hráčov.

Výsledky turnaja môžete nájsť na tomto odkaze https://www.pdga.com/tour/event/42992