Majstrovstvá Českej republiky v discgolfe 2010

Cez víkend 18.-19.9.2010 sa v lyžiarskom areáli Vesec pri Liberci uskutočnili Majstrovstvá Českej republiky v discgolfe. Na súťaži sa zúčastnila aj početná slovenská výprava. Súťažilo sa na úplne novom ihrisku, s pomerne dlhými jamkami a veľkým prevýšením. Okrem hráčov z Čiech a Slovenska súťažili aj hráči z Nemecka, Poľska a USA.
V súťaži mužov zvíťazil Lukáš Filandr, pred Jiřím Blahoutom a Lukášom Jedličkom. Vo finále bojoval aj slovenský reprezentant Stefan Dobrev, ktorému ani dobrý finiš nestačil a o jeden hod skončil na piatom mieste. Na deviatom mieste skončil Martin Krička. V druhej desiatke medzi mužmi sa umiestnili aj ďalší slováci Lukáš Grožaj (12.), Rišo Kollár (18.) a Marcel Gala (20.).
Majsterkou Českej republiky v súťaži českých hráčiek sa stala Zděnka Kosková, avšak absolútnou víťazkou kategórie žien sa stala s náskokom dvoch hodov Katka Boďová. Pre zaujímavosť, obe tieto hráčky sú aj na súpiske ultimate tímu Hot Beaches.
viac informácii o podujatí a kompletné výsledky nájdete na stránkach discgolf.cz.