Majstrovský hattrick Outsiterz

Spolu so ženami odohrali 29.9. – 30.9. v Špačinciach Majstrovstvá Slovenska v ultimate frisbee aj open tímy. 8 tímov, rozdelených do 2 skupín, odohralo skupinové zápasy v sobotu. V nich potvrdili úlohu favoritov tímy Baník Lásky a Outsiterz a zabezpečili si priamu účasť v semifinále.

Štvrťfinále

Nedeľa začala štvrťfinálovými zápasmi. V tom prvom sa stretli Mental Discorders a KEFEAR. Omladený tím Mental Discorders si jednoznačne poradil s hrou KEFEARu a do semifinále postúpil po výhre 15:6. Na druhom ihrisku odohrali štvrťfinále domáci U.F.O. Špačince proti tímu Paskudy Sabinov. Aj v tomto zápase bol výsledok jednoznačný. Víťazstvo U.F.O. po výsledku 13:6.

Semifinále

V prvom semifinále sa čakalo, či mierne favorizovaný Baník Lásky postúpi cez Mental Discorders. Ten mimochodom porušil nepísané pravidlo posledných rokov, že noví mladí hráči prichádzajú hlavne v mimobratislavských tímoch. Na tohtoročných Majstrovstvách Slovenska predstavili najviac nových hráčov a pribúdajúcimi zápasmi predvádzali lepšiu zohranosť a s tým spojené lepšie výkony. Na Baník to ale ešte nestačilo. Po víťazstve 9:6 postúpil do finále Baník a držal tak nádej na majstrovský double 2018 (víťazstvo na halových aj vonkajších Majstrovstvách Slovenska).

V druhom semifinále si zopakovali skupinový zápas Outsiterz a U.F.O. Úvod priniesol vyrovnanú hru aj skóre. Potom ale Outsiterz odskočili v skóre a nedovolili U.F.O. návrat do zápasu. Skóre 15:3 v prospech Outsiterz.

O medaile

Mental Discorders si zlepšil náladu v zápase o tretie miesto s U.F.O. Skóre 15:5 znamenalo zisk bronzových medailí a návrat Mentalu na medailové pozície.

Finále prinieslo v prvom polčase vyrovnaný zápas. Na odskočenie Outsiterz dokázal Baník zareagovať a dvoma bodmi po sebe sa priblížil „na dostrel“. V druhom polčase sa ale už naplno prejavila asi aj početná prevaha Outsiterz. Stále unavenejší Baníci nedokázali ubrániť Outsiterov. V útoku im o pár centimetrov ušli odvážne dlhé hody a o výsledku bolo rozhodnuté. Skóre 14:8 v prospech Outsiterz, ktorí tým zavŕšili svoj prvý majstrovský hattrick. Sú majstrami Slovenska za rok 2016, 2017 a 2018.

Outsiterz – majstri Slovenska 2018. Horný rad zľava: Miroslav Liščinský, Emil Haas, Michal Hojčka, Martin Keseg, Timotej Hajduk, Michal Kopf, Dmytro Siroshtan. Dolný rad zľava: Michal Burger, Lukáš Obermajer, Michal Prusák, Kristián Čabala, Martin Bolvanský, Marcel Kucharík, Tomáš Malec

Cenu Spirit of the game získal Kus Plastu!

Výsledky

  1. Outsiterz (Bratislava)
  2. Baník Lásky (Prievidza)
  3. Mental Discorders (Bratislava)
  4. U.F.O. Špačince
  5. North Side (Turzovka)
  6. KEFEAR (Košice)
  7. Paskudy (Sabinov)
  8. Kus Plastu (Senica)

Spirit of the game: Kus Plastu.

Kompletné výsledky nájdete na tomto odkaze.

Ďakujeme firme Včelco Medovina Smolenice za pekné vecné ceny pre víťazov, obci Špačince za podporu pri organizácii, firme DISCLINE a v neposlednom rade ďakujeme aj firme Nicereply, ktorá je generálnym sponzorom Slovenskej asociácie Frisbee.