Diamond Foxes sú majsterky Slovenska za rok 2018

Posledný septembrový víkend bol v Špačinciach plný ultimate frisbee. Majstrovstvá Slovenska žien sa odohrali v sobotu. Zúčastnili sa 4 tímy a bez okolkov si zahrali priamo semifinálové zápasy.

V prvom potvrdili úlohu favoritiek Diamond Foxes. Relatívne silný vietor im robil minimálne problémy v hádzaní a toto dokázali využiť vo svoj prospech na celom turnaji. V semifinále porazili najmladší tím turnaja, Baník Lásky z Prievidze, jednoznačne 15:0.

Druhé semifinále bolo o dosť vyrovnanejšie. Kus Sisterz (spojený tím žien z Kus Plastu Senica a Outsisterz Bratislava) sa stretol s Noth Side z Turzovky. Oba tímy bojovali okrem súpera aj s vetrom. Do stavu 6:5 bol zápas vyrovnaný. Záver patril tímu Kus Sisterz a po víťazstve 9:5 postúpili do finále.

V zápase o tretie miesto, vo veľmi bojovnom zápase, si North Side poradili s Baníkom Lásky. Po výsledku 10:5 si odviezli na Kysuce bronzové medaile.

Finále bolo jasnou záležitosťou favorizovaných Diamond Foxes. Opäť si lepšie poradili s vetrom, vyhrali 13:3 nad Kus Sisterz a získali zaslúžené zlaté medaily.

Naviac získali aj cenu Spirit of the game a zo Špačiniec si tak odniesli veľmi cenené „double“ víťazstvo.

Majsterky Slovenska 2018 – Diamond Foxes

Výsledky 

  1. Diamond Foxes
  2. Kus Sisterz
  3. North Side (Turzovka)
  4. Baník Lásky (Prievidza)

Spirit of the game: Diamond Foxes

Kompletné výsledky nájdete na tomto odkaze.

Ďakujeme firme Včelco Medovina Smolenice za pekné vecné ceny pre víťazov, obci Špačince za podporu pri organizácii, firme DISCLINE a v neposlednom rade ďakujeme aj firme Nicereply, ktorá je generálnym sponzorom Slovenskej asociácie Frisbee.

Budúci rok sa tešíme na vyššiu účasť tímov. Uvidíme napríklad ženský tím z východu Slovenska?