Kvalifikácia na MSR

Po diskusii so zástupcami klubov, ktorá prebehla v marci na Blowoute, sa prvý krát v histórii slovenského frisbee zaviedla kvalifikácia na MSR. Hľa, malé zhrnutie k čomu to je dobré a čo z toho vyplýva.

Na samotné majstrovstvá sa tento rok dostane len prvých osem tímov z kvalifikačného kola v Košiciach, ktoré sa uskutoční na prelome augusta a septembra (31.8.-1.9. 2013 pre presnosť).
Podrobnejšie info o turnaji už zástupcovia klubov obdržali mailom.
Dĺžka zápasov je jedným z top dôvodov prečo si o titul zabujuje len osem najlepších. Kapacity hracej plochy na slovenských turnajoch vzhľadom na počet tímov nedovoľujú organizátorom natiahnuť zápasy na európsky štandard. Našich 45-50 minút je oproti 90-100 minútovým (pri dlhom cape aj viac) zápasom rozdiel, ktorý cítiť. S menším počtom tímov sa odohrá menej ale dlhších zápasov, v ktorých padne viac bodov (viď posledné MSR ). Viac hrania, viac radosti.
Stabilný schedule je pre staff nad zlato. Každý kto organizoval turnaj, pozná patálie s tým spojené (odhlasovanie tímov, prihlasovanie tímov, schedule pre 11-13 tímov atď.). sexomalta.com. Na nedokonalý rozpis zápasov už tento rok doplatilo MorHo! v Šardiciach. Takto bude všetko jasné už po Košiciach. Menej tímov snáď podporí i zdravú rivalitu. Hrať na MSR už nebude samozrejmosť.
Súpisky (termín odovzdania je 28. 8.) budú medzi kvalifikáciou a majstrovstvami uzavreté. Je tu však možnosť pripísať si na MSR maximálne 3 hráčov z nepostupujúcich tímov. Uzavierať súpisku na dlhšiu dobu ako je táto je u nás drastické, nakoľko prestupy či požičiavanie hráčov je bežná vec. Preto je aj kvalifikácia v Košiciach, prievidzké kolo bolo príliš skoro pred MSR.
Slovenská asociácia frisbee vyčlenila na zníženie nákladov kvalifikačného kola 300 eur. O ich priamom použití rozhodnú samotní kapitáni tímov.
Všetci dúfame, že tieto zmeny povedú k zvýšeniu kvality slovenského ultimateu, väčšej profesionalite a konkurencii doma i na zahraničných turnajoch.
Pre úplnosť dodávame, že informácie o turnaji sa dozviete na stránkach turnaja na href=“http://ffindr.com/en/event/12roll-ultimate-frisbee-cup-vol-3″>ffindri alebo na href=“http://ligasaf.jimdo.com/kvalifikácia/“>stránkach ligy.
Tak teda hor sa trénovať a vidíme sa v Chani!