Kvalifikácia na MSR

Prvý turnaj tohto roku na východnom Slovensku patril hneď podujatiu formátu kvalifikácie. Kvalifikácie na MSR. Miestom konania bol futbalový areál v Moldave nad Bodvou, no kvôli technickým problémom sa namiesto hlavnej hracej plochy hralo na umelej tráve, čo určite nepotešilo veľa zúčastnených. Turnaja sa zúčastnilo 9 tímov, z ktorých prvých 8 získalo postup na MSR.

Na svoj prvý turnaj prišiel na východ Slovenska tím z Turzovky, ktorý aj napriek poslednému miestu zaujal svojou behavou hrou a chalani a baba sa ukázali ako celkom ostrieľaní hráči aj napriek krátkej dobe, ktorej hrajú. Overheadov sa nebál snáď ani jeden z nich a ich sympatický výkon na prvom turnaji naznačuje, že sa na Slovensku rysuje ďalší kvalitný tím.

Samotná kvalifikácia sa pre nízku účasť tímov neniesla v maximálne kompetitívnom duchu, no bolo na čo pozerať. U.F.O Špačince, ktoré sa veľmi peknou a trpezlivou hrou zaslúžene prebojovalo až do finále, porazilo na svojej ceste aj tímy ako Mighty Morthens. V samotnom finále (ktoré skončilo 10:8) však už nestačili na Mental Discorders, ktorý z prvého miesta postupuje na MSR do Prievidze.

Dva domáce tímy Sky Up a Kefear hrali na turnaji takmer v plnej sile a na ihrisku bolo oba tímy výrazne vidieť. Kefear sa už hneď v prvom zápase vytiahol na Mighty Morthens a zápas skončil najtesnejším bodovým rozdielom 10:9 pre Morthens. Sky Up v súbežnom zápase s rovnakým skóre vyhral nad senickým Kusom plastu, kde v time cape otočili nepriaznivé skóre 4:9.

Oba tímy sa však kvalifikovali na MSR.

Po dvoch kvalifikačných dňoch sa na MSR dostalo 8 tímov v nasledujúcom poradí:

1. Mental Discorders
2. U.F.O. Špačince
3. Mighty Morthens 
4. Outsiterz
5. Kefear
6. Kus Plastu
7. Banik Lásky 
8. Sky Up

Nepostupujúci tím je North side z Turzovky.

Víťazom ceny SOTG sa stal na vlastné prekvapenie tím Kus Plastu.

Všetkým postupujúcim gratulujeme a tešíme sa na ďalší turnaj, tentokrát MSR v Prievidzi už 13-14.9.

Kompletné výsledky + SOTG

Fotky z turnaja (ak máte ďalšie, dajte nám vedieť)

Lukáš Domonkoš, Sky Up