Kvalifikácia na HMSR v Senici

Spoločné „spirit kolečko“ všetkých účastníkov kvalifikácie pri príležitosti medzinárodného dňa Spirit of the Game. Foto: Lucia Pekárová

 

Cez vikend 2.12. – 3.12. zorganizoval Kus Plastu v Senici kvalifikáciu na halové Majstrovstvá Slovenska v kategórii Open. Turnaja sa zúčastnilo 10 tímov. Bojovalo sa o 5 postupových miest na finálový turnaj, ktorý bude druhý februárový víkend v Hlohovci.

Zaujímavosťou turnaja bolo, že o prvých miestach v obidvoch skupinách rozhodovalo až skóre, po vzájomných remízach timov s rovnakým počtom bodov. Aj ďaľšie výsledky tímov s ambíciami na postup boli veľmi tesné. Mental Discorders zvíťazili v zápase o prvé miesto o jediný bod.

Ako to už na kvalifikácii býva, naozajstným finále bol zápas o piate miesto, ktoré ako posledné zabezpečilo postup na finálový turnaj. Aj v tomto zápase rozhodol jediný bod, ktorým Discredit porazil košický Keffear.

Výsledky

  1. Mental Discorders (Bratislava) – postup na HMSR
  2. Paskudy (Sabinov) – postup na HMSR
  3. Kus Plastu (Senica) – postup na HMSR
  4. North Side (Turzovka) – postup na HMSR
  5. Discredit (Bratislava) – postup na HMSR
  6. KEfear (Košice)
  7. Outsiterz Tyro (Bratislava)
  8. Banik Lásky Tyro (Prievidza)
  9. North Side Tyro (Turzovka)
  10. Exit team

Na Halových Majstrovstiev Slovenska sa tak zúčastnia rovnaké tímy ako minulý rok.

V nedeľu 3.12. bol medzinárodný deň „Spirit of the Game“ . Takže ešte špeciálnejšiu cenu SOTG ako inokedy si z turnaja do Prievidze odnáša mladý tím Baník Lásky Tyro.

Kompletné výsledky: QHMSR Senica

Foto: Lucia Pekárová