Kvalifikácia na halové majstrovstvá Slovenska OPEN

Počas víkendu 11.11. – 12.11. 2023 sa v športovej hale na Myjave hralo o postup na halové majstrovstvá Slovenska v kategórii OPEN. Zahrať si prišlo až 10 tímov, z ktorých šesť bojovalo o päť postupových miest, zatiaľ čo ďalšie štyri tímy si prišli zahrať a nazbierať skúsenosti.

Celá sobota sa niesla v duchu skupinových zápasov. Skupina A mala už večer jasného favorita, Rainbow Banana z Bohumína, ktorí porazili všetkých, čo sa im počas dňa postavili. Za nimi v skupinovej tabuľke stáli North Side a Cenada. Druhý set výsledkov musel počkať na posledné skupinové zápasy nedeľného rána. V B-skupine sa vedenia v tabuľke ujali Paskudy Sabinov, nasledované Kusom Plastu a Kefearom. Štyri nepostupové tyro tímy obsadili podľa pravidiel posledné priečky v skupinách a zvyšok turnaja už hrali len vzájomné zápasy o posledné štyri kolónky v umiestnení.

Po odohraných skupinách nasledovalo množstvo vypätých a vyrovnaných zápasov, v ktorých sa tímy doťahovali bod po bode. V krížových zápasoch bojovali druhí a tretí zo skupín o to, kto bude mať istý postup, a kto ešte bude musieť o účasť na februárových majstrovstvách zabojovať. North Side si takto zaistil postup výhrou nad Kefearom s konečným stavom 11:6, zatiaľ čo v druhom z krížových zápasov rozhodli posledné minúty o výhre organizátorov z Kusu Plastu nad Cenadou.

Nasledovali semifinále. V prvom zo zápasov sa napriek širokému fanklubu Seničanov viac zadarilo súperom a s rozdielom troch bodov do finále postúpili Rainbow Banana. Druhý zo zápasov priniesol divácky atraktívnu drámu v podobe jediného Universe pointu turnaja. Posledný bod padol v zóne severanov, a tak bolo rozhodnuté, že poobede sa Paskudy stretnú s Čechmi vo finále a North Side si zahrá s Kusom Plastu o tretiu priečku.

A bolo to tu – najdôležitejší zápas kvalifikácie. Do zápasu o posledné postupové miesto prišli s vysokým nasadením a motiváciou Kefear aj Cenada. Celý zápas sa navzájom dobiehali a body padali ako v bratislavskej, tak aj v košickej zóne. Napokon rozhodla pekná akcia zo strany Bratislavy, ktorou v posledných sekundách dali rozhodujúci bod, a tým sa dostali na majstrovstvá.

Zvyšné dva zápasy už pre postúpených znamenali len boj o počiatočné nasadenie na februárovom turnaji. Tretie miesto na turnaji obsadili Seničania, druhé skončili Paskudy Sabinov a neporazenými počas celého turnaja zostali víťazi, Rainbow Banana, ktorí si tiež domov odniesli cenu najspiritovejšieho tímu.

Víťazi kvalifikácie sa však napokon rozhodli, že sa účasti na februárových majstrovstvách Slovenska vzdávajú kvôli ich vlastnej národnej kvalifikácii, ktorá prebehne v rovnakom termíne. Tým vyčarovali úsmev na tvárach pôvodne nepostúpených Košíc, ktorí sa týmto gestom stali posledným postupujúcim tímom.

Ďakujeme všetkým za účasť a dobrú náladu, a gratulujeme víťazom a všetkým postupujúcim tímom. Vidíme sa na majstrovstvách v Hlohovci 😊

Finálne poradie:

  1. Rainbow Banana (Bohumín, ČR)
  2. Paskudy (Sabinov)
  3. Kus Plastu (Senica)
  4. North Side (Turzovka)
  5. CENADA (Bratislava)
  6. KEFEAR (Košice)
  7. Outsiterz B TYRO (Bratislava)
  8. Outsiterz Č TYRO (Bratislava)
  9. Kus Plastu TYRO (Senica)
  10. CENADA TYRO (Bratislava)

Spirit of the Game: Rainbow Banana (Bohumín, ČR)

Link na výsledky: https://docs.google.com/spreadsheets/d/151PuIicrx-iY8HpgrTVXo7D5e3fL8N_NOVVwkYbSJG8/edit#gid=0

Fotky z turnaja: https://eu.zonerama.com/tmalec/Album/10666320

Text: Timea Petrovičová

Foto: Jakub Malec