Juniorská reprezentácia na Vienna Juniors League

Cez víkend 22.-23.4.2017 sa naši juniori a juniorky pobrali do Viedne na tradičný Vienna Juniors League. Tento turnaj sa celý hrá vo formáte 5vs5 na menšom ihrisku a v sobotu večer ešte 2 dievčenské a 2 chlapčenské krajiny odohrajú “show case game” 7vs7.

U20 open vyslal 2 tímy, ktoré mali za cieľ  zbierať skúsenosti, zohrávať sa a začlenovať nové posily v tíme. V sobotu sa juniorom podarilo vyhrať obom tímom po jednom zápase. V nedeľu si naši chlapci vybojovali finálne 6. a 7. miesto z celkovo 10 zúčastnených tímov. V sobotňajšom exibičnom zápase podľahli vo veľmi nepriaznivom počasí maďarskej reprezentácii.


V divízii U20 Women sme vyslali len 1 tím, ktorému sa počas celého turnaj darilo. Sobotňajší hrací deň skončili dievčatá s tromi víťazstvami a jednou prehrou. Na záver dňa sa medzi našimi dievčatami a sestrami z Česka uskutočnil exibičný zápas 7 na 7, v ktorom malý naše susedky celý čas na vrch. Nedeľa prieniesla prvé ranné víťazstvo, čo juniorkám zabezpečilo prvé miesto v skupine a poslalo ich priamo do finále. Vo finálovom zápase sa stretli s ostrieľanými češkami CZK 2 U20. Zápas bol celý čas vyrovnaný, na záver stretnutia sa našim dievčatám podarilo otočiť nepriaznivý stav a v poslednom universe bode ubránili a skórovali na víťazstvo, čím si domov doniesli zaslúžené víťazstvo.