Jarný magazín SAF 2010

Práve dostávate do rúk historicky prvý Jarný magazín SAF. Magazín SAF od tohto roku členom SAF prinesie e-mailom vždy na jar a na jeseň najnovšie aktuality z diskových športov na Slovensku aj vo svete. Prvé vydanie magazínu posielame v záujme propagácie všetkým hráčom diskových športov na Slovensku. Ak nie ste členom SAF, a máte záujem magazín v budúcnosti dostávať, staňte sa členom SAF (info nájdete tu), alebo pošlite e-mail na adresu safslovakia@gmail.com so žiadosťou o zasielanie magazínu.
Z obsahu Jarného magazínu SAF 2010

 • Prehľad najbližších podujatí (haTTournament Trnava, BoUL liga, Letna rekreačná liga, Majstrovstvá sveta klubov a juniorov, Budmerice Spring Fling),
 • Oznamy SAF (predĺženie členského obdobia 2009-2010, 2% z dane, nábor ľudí na prácu pre SAF, súťaž o logo SAF, zverejnenie Výročnej finančnej správy a Výročnej správy o činnosti SAF),
 • Ďalšie informácie (aktualizovaný prehľad tréningov, ultimate na TA3, úspechy slovenských tímov v zahraničí).

Veríme, že si každý z vás nájde informáciu, ktorá ho zaujme. V prípade akýchkoľvek otázok alebo podnetov píšte na adresu safslovakia@gmail.com.
Prehľad najbližších podujatí

 • 1. mája 2010 sa uskutoční prvý haTTournament v ultimate frisbee na ihrisku trnavskej Slávie. HAT turnaj ma špeciálny formát, kde nesúťažia existujúce kluby, ale hráči sa prihlasujú individuálne a budú rozlosovaní do tímov pred začiatkom turnaja. Je to jedinečná príležitosť pre široké spektrum hráčov od najskúsenejších po začiatočníkov spolu si zahrať, zabaviť sa, a zároveň sa niečo naučiť. Viac informacií a registracný formulár nájdete tu.
 • Už počas najbližšieho týždňa sa odohrajú prvé zápasy v novej Bratislava-okolie Ultimate Lige (BoUL). Stretnú sa v nich Outsiterz so svojou rezervou a juniorskou reprezentáciou, Škorpioni s Discreditom a Mental Discorders s Morthens Trnava. Po pár rokoch prestávky sa teda znovu obnovila slovenská klubová liga. Veríme, že si získa prestíž a počet prihlásených tímov sa bude v budúcnosti zvyšovať. Všetky informácie ohľadom ligy, vrátane aktuálnych výsledkov nájdete tu.
 • Vrchol sezóny pre slovenske ultimate nastane 3.-10. júla 2010, keď sa v Prahe bude konať pravdepodobne najväčšia udalosť svetového ultimate za posledných 10 rokov, Majstrovstvá sveta klubov v ultimate (WUCC 2010) a slovenský výberovy tím Mor ho! a niekoľko slovenských žien v tíme Hot Beaches budú pri tom. Viac informacií o turnaji i o priprave tímu Mor ho! nájdete tu.
 • Aj juniori budú mať príležitosť ukázať svoje kvality, a to na Majstrovstvách sveta do 23 rokov WJUC U23 v talianskej Florencii. Slovensko tentokrát nebude chýbať, a posiela na turnaj až dva reprezentačné výbery – v kategóriách Mix aj Open. Držme našim juniorom palce.
 • Na oba tieto turnaje (WUCC a WJUC U23) je možné sprevádzať naše tímy ako doprovodná osoba. Dostanete hráčky balíček, a budete tak mať možnosť zúčastniť sa celého turnaja, vrátane všetkých sprievodných podujatí.
 • Počas letných prázdnin sa bude v Bratislave prvýkrát v histórii na Slovensku konať rekreačná liga v ultimate frisbee. Je to príležitosť zahrať si ultimate frisbee so svojimi kamarátmi, a príjemne stráviť letné večery, prípadne sa po zápasoch osviežiť na kofole alebo plávaním na Kuchajde. Letné rekreačné ligy sú v zahraničí mimoriadne obľúbené pre svoju jedinečnú atmosféru, aktívne sa do nich zapájajú tak najlepší hráči, ako aj tí, ktorí sa učia hádzať forehand. Nezmeškajte príležitosť na Spirit of the Game v rýdzej podobe. Liga je otvorená aj pre nečlenov SAF.
 • SAF pre vás pripravuje aj množstvo discgolfových podujatí. Už 17. apríla 2010 sa uskutoční Budmerice Spring Fling – medzinárodný discgolfový turnaj v príjemnom prostredí Budmeríc. Vitaní sú ako vždy aj úplní discgolfoví začiatočníci, no kapacity su obmedzené, preto ak máte záujem si discgolf vyskúšať, neváhajte a poponáhľajte sa s registráciou. Ďalšie informácie nájdete na stránke turnaja.
 • Kompletný a nabitý predbežný program podujatí do leta 2011 nájdete tu.

Oznamy SAF

 • Pretože dobrých správ nikdy nie je dosť, Výkonna rada SAF rozhodla o bezplatnom predĺžení členského obdobia až do augusta 2010 (pôvodne máj). Zároveň rozhodla, že členské obdobie bude v budúcnosti vždy od septembra do augusta a určila členské na sezónu 2010/2011 vo výške 10 Euro. Pevne veríme že vás počet aktivít SAF a ich finančná prístupnosť presvedčili, a stanete sa jej členmi aj v nadchádzajúcej sezóne. O aktivitách SAF a jej dobrých úmysloch sa mimochodom môžete presvedčiť aj vo Finančnej a Výročnej správe SAF, prípadne v zápisniciach zo zasadani Výkonnej rady SAF.
 • V prípade, že ešte nie ste členmi SAF pre aktuálnu sezónu, a chceli by ste sa zúčastniť niektorého podujatia, nelámte palicu. Možnosť registrácie pretrváva počas celého roku. Informácie o členstve pre túto i nastávajúcu sezónu nájdete tu.
 • Prejaviť dôveru a podporu SAF môžete už teraz formou poukázania 2% z daní práve našemu občianskemu združeniu. Peniaze budú použité najmä na rozvoj diskových športov na Slovensku.
 • Rast počtu aktivít SAF spôsobil, že veľkosť agendy sa stáva pre členov VR neúnosná. SAF preto hľadá ochotných ľudi na rôzne „pracovné“ pozície a poskytuje svojim členom príležitosť priložiť ruku k dielu. Každý ochotný človek bude viac ako vítaný, a pri skutočne prínosnej práci aj ohodnotený (napríklad odpustením členského). Kompletný zoznam pozícií aj s popisom práce nájdete tu.
 • K novým začiatkom by malo patriť aj nové logo. SAF sa preto rozhodla vypísať verejnú súťaž. Svoje návrhy na logo SAF posielajte na adresu safslovakia@gmail.com do 30.4.2010. Výkonná rada SAF potom rozhodne o víťazovi. Tešíme sa na vaše návrhy.

Ďalšie informácie

 • SAF sa na svojej stranke snaží podávať aktuálne informácie o možnostiach hrať diskové športy na Slovensku. Jednou z týchto informácií je aj prehľad aktuálnych tréningov, prístup z hlavnej stranky je cez položku Kde hrať? (horné menu). V budúcnosti tu nájdete aj informácie o možnostiach zahrať si pick-up zápas v niektorom z parkov.
 • Mnohí z vás už určite videli veľmi dobre spracovanú reportáž z Blowoutu 2010 na TA3. Ak by sa však medzi vami nachádzali aj takí, ktorí ju ešte nevideli, môžu si ju pozrieť v archíve TA3.
 • Dovoľulejme si vas ešte upozorniť na výborné výsledky slovenských tímov na jarných turnajoch, ktoré určite stoja za povšimnutie a sú prísľubom veľmi úspešnej sezóny. Víťazstvo na zahranicnom turnaji si odniesli Mental Discorders na halovom Spirit on Ice 2010 v Sosnowieci v Poľsku a Outsiterz tiež v hale na Frisbeercupe 2010 v Prahe. Dobré umiestnenie dosiahol aj tím Golden Ants na prestížnom plážovom turnaji
  Paganello v Rimini. Reporty z turnajov sa pravidelne objavujú medzi novinkami na hlavnej stránke www.szf.sk.

Množstvo linkov a odkazov na stránku www.szf.sk sú jasným dôkazom toho, že táto stránka sa stala veľmi často aktualizovanou a zaujímavou. Miestom, kde slovenskí hráči a priaznivci diskových športov vždy nájdu informácie zo sveta frisbee, ktoré by nemali uniknúť ich pozornosti. Už teraz na nej môžete nájsť rozmanité články, v budúcnosti plánujeme rozšíriť rozhovory so slovenskými aj zahraničnými hráčmi diskových športov, informácie o dianí vo svete, reporty z turnajov, blogy viacerých slovenských hráčov, članky o metodike a tréningových postupoch, a iné zaujimavosti. Ak si zriadite na stránke konto, môžete prispievať do diskusií, hlasovať v anketách, či písať vlastné príspevky.

S prianím prežitia dalšej krásnej letnej sezóny sa s vami lúči Redakčná rada Magazínu SAF (Zibo a Rišo) v mene celej Slovenskej asociácie Frisbee.
Použité foto z http://i250.photobucket.com/albums/gg260/norkyo/Seasons/spring_daisys_16…