Halové majstrovstvá Slovenska MIX

9. a 10. marec 2024 patrili v hale Ostrovského v Košiciach ultimate frisbee. Halových majstrovstiev Slovenska v kategórii mix sa zúčastnilo 7 tímov, vrátane DEAC so susedného Maďarska.

Sobota

Turnaj otvorilo v sobotu ráno východniarske derby medzi domácim Košice Ultimate a Paskudami, v ktorom po peknom súboji domácich ku koncu zlomili Sabinovčania. Aj ďalšie zápasy nám priniesli vcelku vyrovnané súboje s napínavými momentmi. Napriek tomu, že skupinové zápasy boli aj na nedeľnom programe, už zo sobotňajších výsledkov sa dalo poznať, že o najvyššie priečky zabojujú hráči U.F.O. Špačince či Kusu Plastu, ktorí márne hľadali premožiteľov a ich vzájomný skupinový súboj dopadol len o bod v prospech U.F.O.

Nedeľa

Nedeľné ráno to len potvrdilo a doobedňajšie zápasy vylúštili zbytok skupinovej tajničky. Do finálovej fázy turnaja tímy vstupovali v poradí: U.F.O. Špačince, Kus Plastu, Outsiterz, Paskudy, North Side, Košice Ultimate, DEAC. Naši južní susedia sa do ďalších súbojov nezapojili a postupujúce tímy si zahrali ešte posledné zápasy o finálne poradie. Najprv North Side vyzval Košičanov v súboji o 5. miesto, vyšli z neho víťazne severania. Veľmi vypätý bol zápas o bronz medzi Paskudami a Outsitermi. Napokon si o dva body vybojovali medaily Paskudy. Všetko vyvrcholilo finálovým duelom medzi Ufom a Kusom Plastu. Tí nám predviedli úžasne vyrovnaný boj o titul, v ktorom bolo všetko čo k frisbee patrí. V nervydrásajúcej koncovke dokázali universe point zobrať na svoju stranu Seničania a mohli bujaro osláviť titul majstrov Slovenska. Spirit of the Game vyhral North Side.

Blahoželáme tímu Kus Plastu k zisku zlatých medailí a všetkým ďakujeme za účasť.

Finálne poradie:

  1. Kus Plastu (Senica)
  2. U.F.O. Špačince (Špačince)
  3. Paskudy (Sabinov)
  4. Outsiterz (Bratislava)
  5. North Side (Turzovka)
  6. Košice Ultimate (Košice)
  7. DEAC (Debrecín)

Spirit of the Game: North Side (Turzovka)

Link na výsledky: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1DgtrTVIZRfllKZvPGfDEUK0p3HpcD4Klr4WZvLHuZjA/edit#gid=1449078827

Text: Kamil Kaszycki