Halové majstrovstvá Slovenska 2017 open

Päť zo siedmich halových majstrovstiev Slovenska v kategórii open sa konalo v Hlohovci. Krásna hala privítala 10 kvalifikovaných tímov na finálovom turnaji aj 4.2. – 5.2.2017. Organizáciu turnaj si, už tiež tradične, zobral na starosť tím Kus Plastu.

Turnaj ponúkol množstvo zaujímavých a napínavých zápasov. O prekvapenia nebola núdza. Sobotnú skupinovú časť prešli bez zaváhania UFO Špačince a Outsiterz. Akoby im ale priamy postup do semifinále neprospel a stretli sa až v zápase o tretie miesto. Tam si po tesnom víťazstve 18:17 vybojovali bronzové medaile Outsiterz.

Vo finále nastúpili Baník Lásky a Os zla. Po vyrovnanom boji sa z víťazstva 15:13 raduje tím Os zla. Svoju prvú účasť na podujatí SAF (kvalifikácia + HMSR) tak premenili na zlaté medaile a titul Halových mastrov Slovenska v kategórii open za rok 2017.

Haloví majstri Slovenska 2017 open – Os zla (hore zľava: Lukáš Kvetan, Martin Cibula, Jakub Jurášek, Lenka Bobeková; dole zľava: Dominik Danek, Michal Kopf, Adrián Németh, Jakub Hladík; pre zranenie na fotke chýba Mária Babinská a účastníčky kvalifikácie Martina Kmecová, Daša Legényová)

 

Cenu Spirit Of The Game si odniesol tím Outsiterz. O dobrej úrovni fair play svedčí to, že aj posledný tím mal priemer obdržaných bodov vyše 10.

Primátor Hlohovca Miroslav Kollár (s mikrofónom) a predseda VR SAF Juraj Turan

Ďakujeme firme Včelco Medovina Smolenice za pekné vecné ceny pre víťazov, Mesto Hlohovec za vynikajúcu atmosféru a firme Sihotnet za internetové pripojenie, ktoré umožnilo živé prenosy z podujatia. V neposlednom rade ďakujeme aj firme Nicereply, ktorá je generálnym sponzorom Slovenskej asociácie Frisbee.

Výsledky:

  1. Os zla
  2. Baník Lásky Prievidza
  3. Outsiterz Bratislava
  4. U.F.O. Špačince
  5. Expendables
  6. Paskudy Sabinov
  7.  Kus Plastu Senica
  8. Mental Discorders Bratislava
  9. Discredit Bratislava
  10. North Side Turzovka

SOTG: Outsiterz Bratislava

Kompletné výsledky: HMSR 2017