Finále Majstrovstiev Európy EUCF 2011 Bruggy

Vo finále Klubových majstrovstiev Európy 2011 skončil slovenský tím MorHo! na 20-tom mieste z 24 zúčastnených tímov. Kompletné výsledky v článku. Na budúci rok bude mať náš východný región na finálovom turnaji s najväčšou pravdepodobnosťou o jedno miesto menej.

Výsledky tímu MorHo!:
Tím MorHo! skončil vo svojej skupine na treťom mieste a celkovo skončil na 20-tom mieste po dvoch výhrach a piatich prehrách. V hodnotení Spirit of the Game skončil na siedmom mieste.

Celkové výsledky:
Turnaj vyhral po veľmi vyrovnanom finále švajčiarsky tím Flying Angels Bern, ktorý napriek Callahanu v závere zápasu dokázal zvrátiť nepriaznivý stav a o bod vyhral nad anglickým tímom Clapham (víťazom ceny Spirit of the Game).
Z nášho východného regiónu sa umiestnil najlepšie český tím Silence (7. miesto). Tímy TheBigEZ a LOL skončili na 19-tom resp. 23-ťom mieste.

24. Raging Seagulls DC

V ženskej kategórii vyhral anglický tím Iceni, české Hot Beaches skončili piate a rakúske Eyecatchers skončili deviate z desiatich tímov a odniesli si cenu Spirit of the Game.

Cesta na finálový turnaj:
Finále ME klubov je vyvrcholením každoročných kvalifikačných turnajov po celej Európe. Z nášho východného regiónu do finále Majstrovstiev postúpil do Elitnej skupiny český tím Silence a do tzv. Challenger skupiny postúpili tímy Thebigez z Rakúska, LOL z Maďarska a tím MorHo! zo Slovenska. V ženskej kategórii postúpili z nášho regiónu Hot Beaches (CZ) a Eyecatchers (AUT).
Turnaja sa zúčastní 24 tímov v kategórii open a 10 tímov v kategórii women. (Legenda: písmeno pred názvom tímu znamená príslušnosť k regiónu, číslo znamená pozíciu, z ktorej postúpil. E-Región East, W-West, C-Central, N-North, S-South.)

Divízia Elite:

• E1: Silence (Prague, CZE)
  • W1: Clapham (London, GBR)
  • W2: Chevron Action Flash (Manchester, GBR)

• C2: Heidees (Heidelberg, DEU)
  • C3: Primavera Olandese (Amsterdam, NLD)
  • N1: E6 (Goteborg, SWE)
  • S1: Lotus (CHE)
  • S2: CUSB DDT (Bologna, ITA)

Systém turnaja:
Open kategória je rozdelená na dve Elite skupiny a štyri Challenger skupiny. Po skupinových zápasoch majú víťazi z Challenger skupín šancu prebojovať sa cez tretích alebo štvrtých z Elite skupín, nasledujú play off zápasy o umiestnenie.

Tím MorHo! sa nachádza v skupine E. Spolu s nami v nej sú aj tímy Bad Skid z Nemecka (11.miesto z 2008 plus Spirit), Ultimate Vibration z Francúzska (16. miesto z 2010) a tím EMO z Anglicka. V tomto linku môžte nájsť
herný systém na EUCF 2011. Tím MorHo! hrá prvý zápas v piatok 10:15 proti Ultimate Vibrations, potom 13:45 proti Bad Skid a posledný skupinový zápas je o 17:15 proti EMO. Ďalšie zápasy už závisia od vývoja v skupine. Finálový zápas je v nedeľu o 14:00.

Naša zostava:
Richard Kollár, Michal Prusák, Martin Keseg, Michal Ondruš, Michal Mesároš, Branislav Jaško, Ján Kuzmík, Miroslav Hudec, Adam Flajs, Juraj Turan, Lukáš Vlk, Mikuláš Kvetan, Peter Košťál, Roman Dubovský, Jozef Horváth, Viliam Holička, Ivan Štěpánek.
V zostave českého tímu Hot Beaches nastúpia Slovenky Katka Boďová a Janka Komorníková.

Výsledky:
Výsledky zápasov našej skupiny sa Vám budeme snažiť aktuálne sprostredkovať prostredníctvom Facebook skupiny Slovenskej asociácie frisbee, alebo si ich môžete pozrieť na ultiorganizéri EUCF. Všetko potrebné o turnaji nájdete na oficiálnej stránke turnaja. Ostáva len držať palce slovenským zástupcom.