Discgolfové (po)blúznenie po Makovsky

Nedeľa podvečer
Krásnu kysuckú prírodu sme aj tento rok opúšťali s makovníkom na cestu. Tradičná cena pre víťazov a umiestnených na Majstrovstvách Slovenska v discgolfe – domáci makovský makovník – postupne mizol v ústach. Mňam. Spokojný koniec prázdnin, napínavý začiatok roka školského, zážitkový víkend.

Unavení, diskutujúci s neskutočnou kulisou v aute – dve vrieskajúce príšery (alias deti Hugo s Leom) si dali poobedného šlofíka rovná sa priveľa energie, následne „trpeli“ pripútaní v autosedačkách – tešiac netešiac trielili sme domov. Zavŕšili sme tri dni discgolfblúznenia v Makove za účasti 32 hráčov čechoslovákov a iných – anglicky hovoriacich zblúdilcov.


Nedeľa poobedie
Zdravo vyčerpaní po dvoch dňoch „turistikovania“ si hráči plnili bruchá pri vyhlasovaní výsledkov chutnou papanicou v jedálni Ski apartmánov Makov. Vidličky a nože poniektorí vymenili za diplomy, makovníky a víťazi v kategórii OPEN a WOMEN – Lukáš Jedlička (obhájil minuloročné víťazstvo) a Katka Boďová, aj pobytový poukaz.

Pršavohmlové počasie bolo tiež účastné a statočne sprevádzalo discgolfistov počas celého turnaja. Finálový šesť jamkový zbeh makovskou zjazdovkou bol plný napätia, nakoľko o mužskom víťazovi rozhodol až záverečný rozstrel Jedľa – Čiri (mimochodom majster Slovenska — musela som spomenúť, aby sme nemali tichú domácnosť) na poslednej jamke, na rozdiel od ženského finále, ktoré malo jasnú favoritku. Ocenenia boli udelené aj v kategóriach nováčik a junior – obe uchmatol Lukáš Kvetan. Keby som aktívne hrala discgolf, chcela by som sa volať Lukáš, ide im karta. Gratulujem víťazom, nevíťazom, všetkým discgolfuchtivým.

Nedeľa doobedie
O finálových účastníkoch (OPEN: Jedľa, Čiri, Rišo, Kasho, Branki, WOMEN: Katka, Bea, Julka, Sisa) definitívne rozhodlo tretie kolo. Pozostávalo z deviatich jamiek umne rozmiestnených po osade Greguše (inak v piatok pri tvorbe ihriska to bolo husté, radšej som nemala spomenúť, aby nebola tichá domácnosť). Nebyť hmly aj by sa pokochať dalo výhľadom na slovenské kopce a stráne pripomínajúce diela Martina Benku. Ale žblnk v topánkach je tiež zážitok.

My neaktívni sme pozorovali po kopci roztrúsených, disky hádzajúcich, vzápätí hľadajúcich priaznivcov discgolfového blúznenia z pohodlia hotelového balkóna, ujedajúc zázrivské korbáčiky a pochlipkávajúc teplý čajík. I tak še da :-). Raňajšie prebúdzanie zvládli takmer všetci bez väčších problémov. Chuť hrať je silnejšia ako káva bez mlieka.

Sobotný večer
Cink, cink, cink, cink, putting kontest pri umelom osvetlení bol príjemným zavŕšením náročného dňa, pivko v ruke, pohoda, spokojnosť, či? Večera zdravo štipľavá, vírivka relaxačno uvoľňujúca, debata nákazlivo pokojná. Druhé kolo skrátené na 9 jamiek, počasiu nerozkážeš a príroda sa tiež nepýta, či už môže vypnúť svetlá. Konečne do suchého.

Sobota prvé kolo
Spokojné žalúdky, suché ponožky, už vieme, čo nás čaká a neminie v ďalších kolách. To prvé down. Dážď, hmla, postrácané disky, zábava, pohyb, čerstvý vzduch a vzruch z hrania. Skupinky nadšencov sa pomaly vracajú do hotela. 16 jamiek, 2 ihriská, chvíľkami neviditeľné koše a stále prítomné nadšenie z vydareného, sklamanie z pokazeného, ešteže máme schopnosť zabúdať. Diskusie, hodnotenia, dojmy.

Toto všetko sa stalo po tom ako sa to začalo. ŠTART!
A na konci začiatku – kofola, kebab, pizza, Stupava a meeting organizačného tímu. O rok držím palce.
Matka Čirica
Pozrite si aj reportáž z podujatia na stanici TA3.
Kompletné výsledky môžete nájsť tu. Viac fotiek od Martina Kričku na vynovenej stránke www.discgolf.sk.Výsledky OPEN

 1. Lukáš Jedlička (ČR) 142 (lepšie CTP)
 2. Martin Krička 142 (Majster Slovenska 2012)
 3. Richard Kollár 148
 4. Lukáš Grožaj 151
 5. Branislav Jaško 164
 6. Lukáš Kvetan 135 (bez finále)
 7. Adrián Németh 139
 8. Jozef Čierny 139
 9. Adam Flajs 141
 10. Karol Moštek (ČR) 144
 11. Branislav Lukačovič 144
 12. Michal Ondruš 147
 13. Martin Olšina 148
 14. Mikuláš Kvetan 155
 15. Roman Miezga 157
 16. Robo Juračka 190

Výsledky WOMEN

 1. Katka Boďová 170 (Majsterka Slovenska 2012)
 2. Bea Hergelová 182
 3. Júlia Návratová 184
 4. Sisa Grožajová 195
 5. Denisa Hanečková 171 (bez finále)
 6. Dáša Legényová 190

Výsledky JUNIOR (do 18 rokov v deň pretekov)

 1. Lukáš Kvetan 135
 2. Adrián Nemeth 139
 3. Dáša Legényová 190

Výsledky NOVÁČIK (bez účasti na DG súťažiach pred rokom 2012)

 1. Lukáš Kvetan 135
 2. Adam Flajs 141
 3. Branislav Lukačovič 144

Ďalší štartujúci

  • Stano Pápol (2.a 3.kolo) 93
  • Vlado Spáčil (1. a 3. kolo) 119
  • Michal Juračka (1. a 3. kolo) 153
  • Andy Korolovič (1. a 3. kolo) 156
  • Hugo Krička (1.a 3.kolo) 162
  • Matt Reppert (1. kolo) 69
  • Lars Edlund (1. kolo) 78
  • Ketill Sigurdsson (1. kolo) 78
  • Tibor Koščo (1. kolo) 87

Víťazom putting contestu sa stal Lukáš Jedlička pred najlepšou ženou Beou Hergelovou. Záverečné CTP najlepšie zvládol Banki Jaško.

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.