Bibione 2012

Rok sa s rokom stretol a ako to už býva tesne pred oslavami sviatku práce, vybrali sa opäť slovenskí zverenci a zverenkyne do ďalekých končín talianskeho prímoria preukázať čo v nich naozaj je.Tento krát však už v oddelenej zostave, Mental Discorders a Scorpions, avšak dušou a hlasivkami stále spolu.
Ak by som mal povedať za seba, cesta tam ubehla naozaj ako voda ( Luky už fiatku nemá pozn. red. ). Tamojšie končiny sú nám už z predminulých rokov a turnajov známe, takže bez blúdenia prichádzame okolo polnoci do bungalovu a pri neskorej večeri očakávame zvyšok osadenstva. Chvíľu na to líhame zodpovedne do postele.
Ráno plné očakávaní, na každej rozospatej tvári badať nedočkavosť po vyhriatom piesku, mori a kvalitných zápasoch. Rýchla kávička pri fieldoch a hybaj na rozcvičku. Neskôr na vlastnej koži zisťujeme, že kvalitná, rozumná a správne načasovaná rozcvička doslova rozhoduje zápas. Prvý deň prebehol viac menej hladko ( MD – Winona Riders 13 – 7, MD – Sandsturm 12 – 8, MD – Plantsch 13 – 6 ). Mental preukázal disciplínu, trpezlivosť a skvelú hru najmä proti Sandsturm ( tím postavený z väčšej časti z nemeckej reprezentácie, ktorí si z WCBU 2011 odniesli okrem Spiritu aj strieborné medaily ). Sandsturm nakoniec po tretí krát vyhral Bibione Beach Co-Ed Challenge, avšak odnáša si jednu prehru. S Mentalom.
Druhý deň bol už o niečom inom. Čakali nás dohrávky zo skupiny. Prvý a náramne dôležitý zápas o desiatej hodine rannej s poľskými Grand Masters Flash, ktorým sa uplynulé zápasy darilo. Súperov sme poznali aj z turnaja v Sosnowci, preto sme vedeli, že spôsob akým ich poraziť sa nachádza ešte pred samotným zápasom. Každý náš hráč, bol už o 8:40am nastúpený na ihrisku s diskom v ruke, po kvalitnom osemhodinovom spánku, s umytými zubami ale bez kopačiek pripravený na warm up. Náš súper sa po skupinkách dostavuje na ihrisko dvadsať minút pred zápasom. Náskok štyroch bodov si udržiavame takmer po celú dobu a tímová disciplína nám vyhráva ďalší zápas. Neskôr hladko zdolávame Augartner ( 13 – 2 ), no únava už trošku úradovala pri zápasoch vo vyššom poole ( MD – Pu-Huntimate 11 – 9, MD – Strandlaufer 12 – 8 ). Večer sa vyberáme orientačne skontrolovať tzv. ,,Soft Party“, ako uvádzali v programe. Bola naozaj ,,soft“ s počtom tanečníkov 4 a pol. Pivo 5 eur. Dvíhame sa smer bungalov a po jednom zaspávame ako bábätká.
Ráno zdolávame barcelonských Patatas Bravas ( 13 – 8 ) no potom prichádza naše prvé a bohužiaľ aj kľúčové zaváhanie proti belgickým Coed4ever, zápas kde sme sa doťahovali o bod po celú dobu. Nastavený cap nám trápenie predĺžil o ďalších 15 minút a hodinová dráma sa skončila našou prvou prehrou na turnaji ( 9 – 10 ). Vyčerpanie nás dobehlo aj v ďalšom zápase proti finalistom 4 Stazzioni, no týchto skúsených hráčov sme dokázali poriadne potrápiť a bolo vidno, že súper musel vynakladať maximum úsilia aby dosiahol výsledok 13 – 7. Smutní no nezlomení sa vrháme do posledného zápasu dňa, rakúskych ZUF porážame 13 – 9. Posledný zápas hráme na prvého mája o druhej poobede o piate miesto proti Zamperl, no po troch náročných hracích dňoch na slnku sme sa už nedokázali tak naštartovať a prehrávame 13 – 7.

Takže nakoniec skončil Mental Discorders na šiestom mieste a Scorpions na pätnástom ( čo som si stihol všimnúť, tak sa ich hra zo dňa na deň výrazne zlepšovala, avšak bližšie by vedeli asi oni sami rozprávať ). Mental predviedol vskutku kvalitný plážový ultimate, o ktorom sa šepkalo aj v kafetériach, každý víťazný zápas mal od jeho začiatku pod kontrolou a udržiaval permanentný tlak. V neposlednom rade treba spomenúť, že sa v tíme stretla skvelá partia, pravá frisbee rodina, ktorá vytvára okolo seba a v sebe takú atmosféru, s ktorou sa víťazstvá prežívajú ešte intenzívnejšie a prehry ľahšie.
Mental na tri!
DreamTeam: Julinka, Lucinka, Janka TwinJay, Kikush, Milagros, Luky Atlét, Samo Pangasius, Peťko Dižoň, Flying Adiow, Pa3check, NewNew The King, Chorche El Condor
Foto: www.bibione-disc.com