Výsledky výročných cien SAF 2015

Ďakujeme hlasujúcim v ankete o Výročných cenách Slovenskej asociácie frisbee za rok 2015 a tiež tým, ktorí sa zúčastnili slávnostného vyhlásenia výsledkov v rámci Plesu SAF.
V časti ankety za ultimate a všetky diskové športy (v ktorej mohol hlasovať každý člen SAF za súčasné alebo minulé obdobie) bolo odovzdaných spolu 106 hlasov, z toho dva hlasy boli neplatné. O cenách za discgolf hlasovalo 19 hráčov, jeden hlas bol neplatný.
Pri každej kategórii nájdete počet hlasov v nej odovzdaných a za menom každého nominovaného počet hlasov, ktorý dostal. Uvádzame aj mená doterajších víťazov v predchádzajúcich rokoch.  Od roku 2009 sa v tejto ankete hlasuje. Od roku 2012 o cenách za ultimate a za všetky diskové šport spolu už hlasujú len členovia SAF  a nominácie pripravuje komisia, v ktorej majú zastúpenie slovenské kluby a hráči diskových športov. O cenách za discgolf hlasujú slovenskí hráči discgolfu, ktorí sa za posledný rok zúčastnili aspoň na dvoch turnajoch.
Hráč roka – ultimate frisbee (spolu 96 hlasov) 2015: Aďo Németh (40 hlasov)

Ďalší nominovaní:
•  Luky Kvetan (27 hlasov)
•  Michal „Beren“ Hojčka (19 hlasov)
•  Miro Stankovič (7 hlasov)
•  Martin „Keso“ Keseg (3 hlasy)

Doterajší víťazi:
•  2014: Aďo Németh (MD)
•  2013: Maťo Bachratý (Outsiterz)
•  2012: Branislav „Kaňa“ Lukačovič (MD)
•  2011: Branislav „Kaňa“ Lukačovič (MD)
•  2010: Juraj „Chorche“ Turan (MD)
•  2009: Branislav „Branki“ Jaško (Outsiterz)
•  2007: Branislav „Branki“ Jaško (Outsiterz)

Hráčka roka – ultimate frisbee (spolu 90 hlasov) 2015: Veronika „Čolka“ Čolláková (30 hlasov)
Ďalší nominovaní:
•  Soňa Kubišová (18 hlasov)
•  Dáška Legényová (15 hlasov)
•  Janka Hradecká (11 hlasov)
•  Kika Ferencová (11 hlasov)
•  Radka Dančíková (5 hlasov)
Doterajší víťazi:
•  2014: Veronika “Čolka” Čolláková (Outsiterz)
•  2013: Kika Jarošová (MD)
•  2012: Janka Komorníková (Scorpions)
•  2011: Janka Komorníková (Scorpions)
•  2010: Katka Boďová (Outsiterz)
•  2009: Katka Boďová (Outsiterz)
•  2007: Mária Babinská (MD)
Cena Latsa Grausa – Junior roka do 20 rokov – ultimate frisbee (spolu 90 hlasov) 2015: Richard Szolík (31 hlasov)
Ďalší nominovaní:
•  Ján “Krempo” Rosina (30 hlasov)
•  Samuel Molčan (13 hlasov)
•  Jakub Piga (11 hlasov)
•  Zoltán Hanesz (5 hlasov)
Doterajší víťazi:
•  2014: Jano Rosina (Discredit)
•  2013: Lukáš Kvetan (Morthens)
•  2012: Adrián Németh (MD)
•  2011: Lukáš Kvetan (Morthens)
•  2010: Adrián Németh (MD)
•  2009: Daniel „Xao“ Ryšavý (Outsiterz)
•  2007: Matej Kalník (MD)
Juniorka roka do 20 rokov – ultimate frisbee (spolu 91 hlasov) 2015: Kika Ferencová, Soňa Kubišová (obe 30 hlasov)
Ďalší nominovaní:
•  Maťa Kmecová (28 hlasov)
•  Zuzka Chudinová (2 hlasy)
•  Saša Štósová (1 hlas)
Doterajší víťazi:
•  2014: Sabína Hluchová (U.F.O.), Saša Štósová (Sky Up)
•  2013: Kika Ferencová (LayDs)
•  2012: Dáša Legényová (LayDs)
•  2011: Dada Pellerová (Outsiterz)
•  2010: Albena „Beka“ Ivanová (Outsiterz)
•  2009: Dada Pellerová (Outsiterz)
Skokan roka – ultimate frisbee (spolu 83 hlasov) 2015: Soňa Kubišová (36 hlasov)
Ďalší nominovaní:
•  Jakub „Banet“ Banetka (26 hlasov)
•  Patrik Kovalík (14 hlasov)
•  Baška Berková (7 hlasov)
Doterajší víťazi:
•  2014: Dominik Danek (Scorpions)
•  2013: Miki Kopf (Outsiterz) (do roku 2013 kategória Nováčik roka)
•  2012: Barbora „Baška“ Slimáková (Scorpions)
•  2010: Eliška Némethová (Golden Ants), Martin Bachratý (Outsiterz)
Líder roka – ultimate frisbee (spolu 95 hlasov) 2015: Michal “Škrečok” Prusák (36 hlasov)
Ďalší nominovaní:
•  Matej “Sury” Surový (32 hlasov)
•  Veronika “Čolka” Čolláková (24 hlasov)
•  Dáška Legényová (3 hlasy)
Doterajší víťazi:
•  2014: Jožo Horváth (U.F.O)
•  2013: Jožo Horváth (U.F.O) (do roku 2013 kategória Tréner roka)
•  2012: Júlia „Juls“ Návratová (LayDs)
•  2011: Juraj „Chorche“ Turan (MD, Mor ho!)
•  2010: Branislav „Branki“ Jaško (Outsiterz)
Tím roka – ultimate frisbee (spolu 93 hlasov) 2015: Mixová reprezentácia na EUC (34 hlasov)
Ďalší nominovaní:
•  Slovenské juniorky U20 (32 hlasov)
•  Outsiterz (18 hlasov)
•  Mental Discorders (9 hlasov)
Doterajší víťazi:
•  2014: U.F.O Špačince
•  2013: Mighty Morthens Trnava
•  2012: Baník lásky Prievidza
•  2011: U.F.O. Špačince
•  2010: Mor ho!
•  2009: Outsiterz Bratislava
•  2007: Scorpions Bratislava
Tímový výkon roka – ultimate frisbee (spolu 92 hlasov) 2015: Mixová reprezentácia na EUC (33 hlasov)
Ďalší nominovaní:
•  Slovenské juniorky U20 na EYUC (25 hlasov)
•  Discredit na HMSR (15 hlasov)
•  Harpyje na HMSR women (14 hlasov)
•  OutSisterz na ADVENTure Cupe (5 hlasov)
Doterajší víťazi 2014: U.F.O. Špačince, 2. miesto na Majstrovstvách Slovenska v Prievidzi (v roku 2014 spojená kategória za všetky diskové športy)
Individuálny Spirit of the Game – ultimate frisbee (spolu 94 hlasov) 2015: Kika Ferencová, Marián “Majcko” Mišeje (obaja 27 hlasov)
 
Ďalší nominovaní:
•  Adam Flajs (17 hlasov)
•  Miro Stankovič (12 hlasov)
•  Ján “Krempo” Rosina (11 hlasov)
Doterajší víťazi:
•  2014: Martin Skrášek (Scorpions)
•  2013: Jožo Horváth (U.F.O)
•  2012: Jakub Jánoška (Scorpions)
•  2011: Miki Kvetan (Morthens)
•  2010: Tomáš „Pinďo“ Malec (Outsiterz)
•  2009: Branislav „Branki“ Jaško (Outsiterz)
•  2007: Jozef „Joe“ Čierny (Outsiterz)
Tímový Spirit of the Game – ultimate frisbee (spolu 93 hlasov) 2015: Slovenské juniorky U20 (37 hlasov)
Ďalší nominovaní:
•  Baník Lásky (30 hlasov)
•  Kus plastu (15 hlasov)
•  Golden Ants (11 hlasov)
Doterajší víťazi: 2014: Kus plastu
Podujatie roka – všetky diskové športy (spolu 92 hlasov) 2015: Plastic Cup (Rudava), Juniorský kemp v Krupine (obe 26 hlasov)
Ďalší nominovaní:
•  Intergalactic Turbo Fun (Bratislava) (16 hlasov)
•  MSR v ultimate, kategória open (Špačince) (15 hlasov)
•  Smolenice Open 2015 (7 hlasov)
•  BTS Urban Mayday (Bratislava) (2 hlasy)
Doterajší víťazi:
•  2014: ITF (Mental Discorders), Manic Miner (Outsiterz)
•  2013: ITF (Mental Discorders)
•  2012: Manic Miner (Outsiterz)
•  2011: MSR Zlaté Moravce (Golden Ants)
•  2010: HMSR Hlohovec (Outsiterz)
•  2009: Manic Miner (Outsiterz)
•  2007: CEL MIX Olomouc (CZ) (mohli súťažiť aj zahraničné súťaže)
Individuálny výkon roka – všetky diskové športy (spolu 88 hlasov) 2015: Katka Boďová na DG turnaji European Open (32 hlasov)
Ďalší nominovaní:
•  Lukáš “Luky” Kvetan v zápase SUN – Outsiterz na EUCF (29 hlasov)
•  Adrián “Aďo” Németh na EUCQ v Šardiciach (16 hlasov)
•  Radka Dančíková v druhej polovici EUC (8 hlasov)
•  Michal Kúdela v prvom kole na DG turnaji EuroTour Konopiště Open (3 hlasy)
Doterajší víťazi:
•  2014: Katka Boďová, výkon počas Majstrovstiev Európy v discgolfe EDGC 2014 v Ženeve
•  2013: Maťo Bachratý, výkon v zápase slovenskej kvalifikácie na WUCC MIX
•  2012: Luky Kvetan (Morthens), layout blok proti Silence v Šardiciach
•  2011: Miki Kvetan (Morthens), greatest na EUCF v Brugách
•  2010: Katka Boďová (Outsiterz) a Janka Hradecká (MD) – savage play bez striedania na turnaji Sprit on Lemon
•  2009: Outsiterz, výkon v Showcase Game na XEUCF v Londýne
•  2007: Branislav „Branki“ Jaško (Outsiterz), greatest v Kimle
Prínos roka v diskových športoch (spolu 95 hlasov) 2015: Práca s juniormi v ultimate (43 hlasov)
Ďalší nominovaní:
•  Jakub Banetka a jeho rozvojové aktivity na Kysuciach (20 hlasov)
•  Nové stanovy a organizačná štruktúra SAF (15 hlasov)
•  Schválenie pobytu MV SR pre juniorov do 19 rokov – Kemp v Krupine spoločne s rozvojovou akciou na miestnych ZŠ (12 hlasov)
•  Výstavba nových a rozširovanie existujúcich pevných discgolfových ihrísk na Slovensku (5 hlasov)
Doterajší víťazi:
•  2014: Rozvojové kempy pre juniorov a nováčikov (Paňovce, Rovensko)
•  2013: Štart slovenských juniorov na Majstrovstvách Európy EYUC (do roku kategória 2013 Počin roka)
•  2012: Zisk finančnej dotácie od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR
•  2011: Ligový turnaj v Košiciach (Buzz Saw/KeFEAR)
•  2009: znovuzrodenie SAF
Hráč roka – discgolf (spolu 18 hlasov) 2015: Michal Kúdela (16 hlasov)
Ďalší nominovaní: Richard Kollár (2 hlasy)
Doterajší víťazi:
•  2014: Michal Kúdela
•  2013: Stefan Dobrev
•  2012: Martin „Čirsson“ Krička
•  2011: Stefan Dobrev
•  2010: Stefan Dobrev
•  2009: Martin „Čirsson“ Krička
•  2007: Juraj „Chorche“ Turan
Hráčka roka – discgolf (spolu 17 hlasov) 2015: Katka Boďová (17 hlasov)
Ďalší nominovaní: Bea Hergelová
Doterajší víťazi:
•  2014: Katka Boďová
•  2013: Katka Boďová
•  2012: Katka Boďová
•  2011: Katka Boďová
Nováčik roka – discgolf (spolu 16 hlasov) 2015: Štefan Hnát (6 hlasov)
Ďalší nominovaní:
•  Marko Čáčala (4 hlasy)
•  Karol Hrubják (4 hlasy)
•  Štefan Pócoš (2 hlasy)
•  Boris Vavrík
Doterajší víťazi:
•  2014: Michal Kúdela
•  2013: Peter Malár
•  2012: Branislav „Kaňa“ Lukačovič
•  2011: Monika Selecká
•  2010: Michal Ondruš
Skokan roka – discgolf (spolu 17 hlasov) 2015: Jakub Matejka (12 hlasov)
Ďalší nominovaní:
•  Štefan Hnát (3 hlasy)
•  Juraj Feilhauer (2 hlasy)
•  Karol Hrubják
•  Štefan Pócoš
Doterajší víťazi:
•  2014: Michal Kúdela
•  2013: Jozef Čierny
Turnaj roka – discgolf (spolu 15 hlasov) 2015: Smolenice Open (5 hlasov)
Ďalší nominovaní:
•  BTS Urban Mayday (4 hlasy)
•  Hlohovec Open (3 hlasy)
•  Budmerice Spring Fling (2 hlasy)
•  Makov Open (1 hlas)
Najlepšie PDGA kolo roka – muži 2015: Michal Kúdela (1020)
 
Doterajší víťazi 2014: Stefan Dobrev (992)
Najlepšie PDGA kolo roka – ženy 2015: Katka Boďová (959)
Doterajší víťazi 2014: Katka Boďová (922)

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.