Výsledky výročných cien SAF 2014

Kompletné výsledky Výročných cien Slovenskej asociácie Frisbee za rok 2014 nájdete v článku. Tým, čo hlasovali, ďakujeme. Gratulujeme všetkým víťazom a veríme, že čo najviac slovenských hráčov zabojuje o tieto ceny o rok.
Vo výročnej ankete členov SAF tento rok bolo odovzdaných spolu 109 hlasov, z toho 15 bolo neplatných (dva boli odovzdané po skončení hlasovania, jeden hráč hlasoval omylom dvakrát, hlasovali aj traja nečlenovia SAF, ktorých hlasy sa nepočítali). Medzi neplatnými hlasmi sa našli aj falošné hlasy, ktoré viaceré dotyčné osoby nepotvrdili, a tak teda vtipkár alebo vtipkárka zneužili ich meno :

Pri každej kategórii nájdete počet hlasov v nej odovzdaných a za menom každého nominovaného počet hlasov, ktorý dostal. Uvádzame aj mená doterajších víťazov v predchádzajúcich rokoch.
Ako víťazi v rokoch 2007-2013 sú vo všetkých kategóriach (s výnimkou kategórie doživotných čestných členov SAF, kde bol v roku 2013 rozdiel) uvádzaní víťazi ankety Puklica, ktorú založil a organizoval tím Mental Discorders. Od roku 2009 sa v tejto ankete hlasuje. V roku 2012 v nej už mohli hlasovať len členovia SAF a spoluorganizovala ju SAF a nominácie pripravovala komisia, v ktorej majú zastupenie slovenské kluby a hráči diskových športov. Od tohto roku Slovenská asociácia Frisbee sama organizuje vlastnú anketu pod názvom Výročné ceny SAF.
Hráč roka ultimate frisbee (spolu 89 hlasov)
2014: Aďo Németh (Mental Discorders) 41
Ďalší nominovaní
Luky Kvetan (Morthens) 13
Mišo „Beren“ Hojčka (Outsiterz) 15
Miro Stankovič (KEFear) 20
Doterajší víťazi
2013: Maťo Bachratý (Outsiterz)
2012: Branislav „Kaňa“ Lukačovič (MD)
2011: Branislav „Kaňa“ Lukačovič (MD)
2010: Juraj „Chorche“ Turan (MD)
2009: Branislav „Branki“ Jaško (Outsiterz)
2007: Branislav „Branki“ Jaško (Outsiterz)
Hráčka roka ultimate frisbee (spolu 80 hlasov)
2014: Veronika „Čolka“ Čolláková (Outsiterz) 30
Ďalší nominovaní
Peťa Morávková (Mental Discorders) 12
Kika Jarošová (Mental Discorders) 11
Katka Boďová (Outsiterz) 12
Maťa Boteková (Outsiterz) 8
Alice Dubovská (Mental Discorders) 7
Doterajší víťazi
2013: Kika Jarošová (MD)
2012: Janka Komorníková (Scorpions)
2011: Janka Komorníková (Scorpions)
2010: Katka Boďová (Outsiterz)
2009: Katka Boďová (Outsiterz)
2007: Mária Babinská (MD)
Cena Latsa Grausa – Junior roka do 19 rokov ultimate frisbee (spolu 84 hlasov)
2014: Jano Rosina (Discredit) 31
Ďalší nominovaní
Samo „Shreky“ Molčan (Paskudy) 17
Zdeno Lehuta (U.F.O.) 11
Samo Strečanský (U.F.O.) 12
Samo Badura (Sky Up) 13
Doterajší víťazi
2013: Lukáš Kvetan (Morthens)
2012: Adrián Németh (MD)
2011: Lukáš Kvetan (Morthens)
2010: Adrián Németh (MD)
2009: Daniel „Xao“ Ryšavý (Outsiterz)
2007: Matej Kalník (MD)
Juniorka roka do 19 rokov ultimate frisbee (spolu 83 hlasov)
2014: Sabína Hluchová (U.F.O.), Saša Štósová (Sky Up) obe 25
Ďalší nominovaní
Baša Šišková (U.F.O.) 11
Dominika Šišková (U.F.O.) 23
Doterajší víťazi
2013: Kika Ferencová (LayDs)
2012: Dáša Legényová (LayDs)
2011: Dada Pellerová (Outsiterz)
2010: Albena „Beka“ Ivanová (Outsiterz)
2009: Dada Pellerová (Outsiterz)
Skokan roka ultimate frisbee (spolu 87 hlasov)
2014: Dominik Danek (Scorpions) 27
Ďalší nominovaní
Dominik „Kobe“ Kovalík (Paskudy) 10
Peťo Dižo (Mental Discorders) 23
Emil Haas (Outsiterz) 11
Rišo Melichar (Sky Up) 16
Doterajší víťazi
2013: Miki Kopf (Outsiterz) (do roku 2013 kategória Nováčik roka)
2012: Barbora „Baška“ Slimáková (Scorpions)
2010: Eliška Némethová (Golden Ants), Matrin Bachratý (Outsiterz)
Líder roka ultimate frisbee (spolu 91 hlasov)
2014: Jožo Horváth (U.F.O) 29
Ďalší nominovaní
Lukáš Domonkoš (Sky Up) 21
Michal „Škrečok“ Prusák (Outsiterz) 19
Kubo Jančišin (KEFear) 14
Júlia Návratová (LayDs) 8
Doterajší víťazi
2013: Jožo Horváth (U.F.O) (do roku 2013 kategória Tréner roka)
2012: Júlia „Juls“ Návratová (LayDs)
2011: Juraj „Chorche“ Turan (MD, Mor ho!)
2010: Branislav „Branki“ Jaško (Outsiterz)
Individuálny Spirit of the Game ultimate frisbee (spolu 88 hlasov)
2014: Martin Skrášek (Scorpions) 23
Ďalší nominovaní
Peťa Cicáková (Kus plastu) 14
Miro Stankovič (KEFear) 18
Adam Flajs (Golden Ants) 14
Milan Hajster (Baník lásky) 10
Janka Komorníková (Scorpions) 9
Doterajší víťazi
2013: Jožo Horváth (U.F.O)
2012: Jakub Jánoška (Scorpions)
2011: Miki Kvetan (Morthens)
2010: Tomáš „Pinďo“ Malec (Outsiterz)
2009: Branislav „Branki“ Jaško (Outsiterz)
2007: Jozef „Joe“ Čierny (Outsiterz)
Tímový Spirit of the Game ultimate frisbee (spolu 82 hlasov)
2014: Kus plastu Senica 44
Ďalší nominovaní
Outsiterz Bratislava 8
U.F.O. Špačince 17
Scorpions Bratislava 13
Tím roka ultimate frisbee (spolu 85 hlasov)
2014: U.F.O Špačince 35
Ďalší nominovaní
Sky Up Košice 21
Outsiterz Bratislava 29
Doterajší víťazi
2013: Mighty Morthens Trnava
2012: Baník lásky Prievidza
2011: U.F.O. Špačince
2010: Mor ho!
2009: Outsiterz Bratislava
2007: Scorpions Bratislava
Podujatie roka diskové športy (spolu 81 hlasov)
2014: ITF (Mental Discorders), Manic Miner (Outsiterz) obe 22
Ďalší nominovaní
Letný juniorský kemp Paňovce (Lukáš Domonkoš) 15
Love is in the Hat Bojnice (Baník lásky) 15
Discgolf Makov Open (Martin Čirsson Krička, Rišo Kollár) 4
Tim Morrill v Bratislave (Mental Discorders) 3
Doterajší víťazi
2013: ITF (Mental Discorders)
2012: Manic Miner (Outsiterz)
2011: MSR Zlaté Moravce (Golden Ants)
2010: HMSR Hlohovec (Outsiterz)
2009: Manic Miner (Outsiterz)
2007: CEL MIX Olomouc (CZ) (mohli súťažiť aj zahraničné súťaže)
Individuálny výkon roka diskové športy (spolu 85 hlasov)
Katka Boďová, výkon počas Majstrovstiev Európy v discgolfe EDGC 2014 v Ženeve 31
Ďalší nominovaní
Jano Švarc (Kus plastu), greatest na HMSR v Senici 13
Jožo Horváth (U.F.O.), layout greatest a Callahan na turnaji Manic Miner 23
Luky Kvetan (Mor ho!), layout v zápase proti Furious George na WUCC 12
Štefan Dobrev, výkon na turnaji Budapest Disc Golf Open 1
Miki Kopf (Outsiterz), Callahan a celkový výkon z zápase proti Good Lord! na turnaji Bubblepest 5
Doterajší víťazi
2013: Maťo Bachratý, výkon v zápase slovenskej kvalifikácie na WUCC MIX
2012: Luky Kvetan (Morthens), layout blok proti Silence v Šardiciach
2011: Miki Kvetan (Morthens), greatest na EUCF v Brugách
2010: Katka Boďová (Outsiterz) a Janka Hradecká (MD) – savage play bez striedania na turnaji Sprit on Lemon
2009: Outsiterz, výkon v Showcase Game na XEUCF v Londýne
2007: Branislav „Branki“ Jaško (Outsiterz), greatest v Kimle
Tímový výkon roka diskové športy (spolu 81 hlasov)
2014: U.F.O. Špačince, 2. miesto na Majstrovstvách Slovenska v Prievidzi 35
Ďalší nominovaní
Katka Boďová a Rišo Kollár (discgolf), 3.miesto v súťaži zmiešaných dvojíc na Majstrovstvách Európy EDGC 2014 v Ženeve 5
Mental Discorders Bratislava, 3. miesto na plážovom turnaji Bibione Coed Challenge 34
Outsiterz Bratislava, 1. miesto na Majstrovstvách Slovenska v Prievidzi 6
Mighty Morthens, 1. miesto na Halových majstrovstvách Slovenska v Senici 1
Prínos roka v diskových športoch (spolu 85 hlasov)
2014: Rozvojové kempy pre juniorov a nováčikov (Paňovce, Rovensko) 47
Ďalší nominovaní
WULEBrat, Zimná bratislavská indoor liga 20
Zlepšenie práce Výkonnej rady SAF v druhom polroku po výmene jej predsedu 8
Stavba pevného discgolfového ihriska FMFI UK Bratislava 10Doterajší víťazi
2013: Štart slovenských juniorov na Majstrovstvách Európy EYUC (do roku kategória 2013 Počin roka)
2012: Zisk finančnej dotácie od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR
2011: Ligový turnaj v Košiciach (Buzz Saw/KeFEAR)
2009: znovuzrodenie SAF
Výročná cena SAF, Doživotný čestný člen SAF
2014: Viliam Holička, Martin Keseg, Juraj Oravský
Doterajší víťazi
2013: Marek Fajnor, Juraj „Chorche“ Turan, Jozef „Joe“ Čierny, Roman Miezga
2012: Láďo „Moták“ Šmídt
2011: Jeff Silverberg, Richard Juriš
2010: Chris Lambrix, Miro Kubečka
2009: Latso Graus
2007: Dušan Pupala

Diskusia

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.