Výsledky Halových majstrovstiev Slovenska 2011

V dňoch 26. až 27. marca sa v Senici uskutočnili Halové majstrovstvá Slovenska v ultimate frisbee. Turnaja sa zúčastnilo 11 slovenských tímov a zahraničný hosť z poľských Katovíc.

Počas dvoch dní sa odohralo 36 zápasov, v ktorých si celkovo najlepšie počínal tím Mental Discorders, ktorý síce skončil tesne druhý v skupine, ale potom už pokračoval suverénnym spôsobom až k titulu halového majstra. Ako druhý sa mierne nečakane umiestnil trnavský tím Morthens, ktorému sa podarilo vyhrať skupinu, v ktorej boli aj neskorší víťazi, a potom bez prehry postúpili až do finále. To bolo zopakovaním skupinového zápasu, v ktorom sa zrodila v poslednej sekunde remíza. Vo finále už ale nenechal tím Mental Discorders nič na náhodu a suverénne vyhral. Tretím tímom a zároveň víťazom ceny Spirit of the Game sa stal tím Golden Ants zo Zlatých Moraviec.
Na ďalších miestach skončili tímy Discredit a Scorpions. Tím Outsiterz 2 tesne predbehol tím Outsiterz 1 a skončil na šiestom mieste. Poľskí hostia FreezeBeatz skončili ôsmi.
Medzi mladými tímami, ktoré nehrávajú tak dlho si počínal najlepšie tím U.F.O. Špačince, ktorý v zápase o celkové umiestnenie v poslednom bode porazil tím Buzz Saw z Košíc. Výsledkovú listinu uzatvárajú tímy Kus Plastu s omladeným kádrom a Baník Prievidza, pre ktorý boli HMSR 2011 vôbec prvým turnajom, kde sa zúčastnili ako tím.

V turnaji sa neudeľoval len titul halového majstra Slovenska, ale zároveň bol aj prvým kolom Slovenskej ultimate ligy, do ktorej sa započítavajú výsledky a aj body za prvé tri miesta v kategórii Spirit of the Game. Priebežné výsledky Slovenskej ultimate ligy sú v ďalšom článku.
Výsledky turnaja:
1. Mental Discorders
2. Morthens
3. Golden Ants
4. Discredit
5. Scorpions
6. Outsiterz 2
7. Outsiterz 1
8. Freezebeatz
9. U.F.O. Špačince
10. Buzz Saw
11. Kus Plastu
12. Banik Prievidza

Spirit of the Game:
1. Golden Ants
2. Scorpions
3. Outsiterz 2
Kompletné výsledky turnaja aj jednotlivých zápasov nájdete na oficiálnej stránke turnaja.