Turnaj stredných škôl v ultimate výsledky

Dňa 21.12 sa v Košiciach uskutočnilo 1. ligové kolo vrámci SŠ. Toto halové indoor kolo je prvým z dvojice turnajov. V lete sa bude konať outdoor kolo, na ktorom sa vyhodnotí celý ročník súťaže a podľa umiestnenia z oboch kôl sa stanoví finálne poradie.

Svoje sily si prišli zmerať celky zo západného a východného Slovenska. Zo západu to bol spojený tím Northside Turzovka a Ufo Špačince s košickou posilou(všetci v zastúpení za svoje stredné školy), tím z Gymnázia Laca Novomeského zo Senice. Z východného Slovenska prišli Paskudy zo Sabinova(v zastúpení za svoje stredné školy) a tri košické gymnázia (GYMPOS, GALEJE, GPM5).

Hráči z jednotlivých tímov boli majoritne juniori. Avšak tieto SŠ turnaje sa organizujú ako pre juniorov tak aj paralelne ako frisbee osveta a samozrejme sa zúčastnili zápolenia aj nové, mladé a nádejné talenty.

Turnaj sa odohral štýlom continuos. Formát dve skupiny po troch, každý s každým. Posledný zo skupiny hral o 5. a 6. miesto. Prvé dva tímy hrali krížové semifinálové zápasy.

Výsledné skóre: 1. Paskudy(Sabinov), 2. U.F.O.+Northside, 3. GYMPOS, 4. Gymnázium Laca Novomeského zo Senice, 5. GPM5, 6. GALEJE.

Finančne sa na tom podieľala organizátorská škola Gymnázium Poštová 9.

 

autor článku: Juraj Trappl

 

 

 

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.