Tretie kolo Ultimate ligy SAF v Kunove pri Senici

Ostatný víkend 25. až 26. augusta sa v Kunove pri Senici uskutočnilo ďalšie kolo Ultimate ligy SAF, ktoré rozhodlo o nasadení na Majstrovstvá Slovenska. Správny ultimátny frisbista slzičku vyronil, keď zistil, že je to posledné kolo UlSAF tento rok, môže byť ale rád, že sa tento rok liga odohrala na troch ihriskách, na ktorých ešte nebol žiadny turnaj. Výhodu má iba Senický Kunov, ktorý už okúsil pamätný frisbee kemp. Ani tento frisbee víkend nebol chudobný na otázky, ktoré mohol zodpovedať (v dvoch prípadoch ich aj zodpovedal a k tomu prihodil jednu novú odpoveď, ktorú sme sa ani nepýtali). Všetko v článku.

Napríklad sme sa dozvedeli, kto z bodovo vyrovnanej dvojice Outsiterz a Mental Discorders bude mať po víkende viac bodov a lepšie nasadenie na MSR. Túto otázku zodpovedali suverénne Mentáli, keď v semifinále v priamom súboji nedali Outsiterom žiadnu šancu. Napríklad sme sa možno chceli dozvedieť, či ich nejaký iný tím nepredbehne v celkovom hodnotení (napríklad Morthens ou jee!). Táto otázka / hypotéza / veľmi reálna možnosť ostala trestuhodne nenaplnená, keďže celoročnú súťaž vyhral jeden z favoritov Mental Discorders. Tiež sme sa dozvedeli, kto vyhral celoročnú cenu Spirit of the Game. Prvé dva tímy Outsiterz a U.F.O. delilo od seba len 0,5 (slovom pol) boda, takže aj v tejto kategórii to bolo veľmi tesné. Cenu Spirit of the Game za tento ročník si nakoniec odniesol tím Outsiterz s náskokom takmer dvoch bodov.
Baník Lásky vo finále
Minimálne jedno extra prekvapenie sa nám ale cez víkend dostalo. Priam neuveriteľne úspešne sa v turnaji ukázal tím Baník Lásky z Prievidze. V sobotu dokázal vyhrať všetky skupinové zápasy, keď vyhral tesne nad tímom U.F.O. Špačince a neskôr, v poslednom skupinovom zápase pridal výhru nad favoritom turnaja Outsiterz. Akoby to nebolo dosť, poradili si v nedeľu ráno v semifinále aj proti trnavským Morthens, keď od stavu 7:7 dokázali v závere dať tri body po sebe a zaslúžene postúpili do finále. Akoby to nebolo všetko, aj vo finále proti Mental Discorders vyhrávali a do stavu 3:3 boli viac než vyrovnaným súperom, kde dokázali dať niekoľko dôležitých obrán. Potom už ale MD ukázal, že 20 titulov majstra SR nevyhral náhodou a zápas už z rúk nepustil. Každopádne si Baník v tejto sezóne udržuje na Slovensku stúpajúcu bilanciu: 11-te miesto na HMSR v Hlohovci, 6-te miesto v Špačinciach, 4-te miesto v Čani a teraz druhé v Kunove. Čo na to tréner Baníkov Marián Mišeje?
S výsledkom v Senici som nadmieru spokojný. Musím pochváliť svoje ultideti za výborný tímový duch ale aj individuálne výkony. Vyzerá to tak, že zvolený systém tréningov priniesol svoje ovocie.
Takisto sa baníkom podarilo postúpiť v nasadení na MSR na štvrté miesto, čo (ruku na srdce) čakal mimo Prievidze málokto.
Pred MSR cítime veľkú zodpovednosť, predsa len je to niečo iné ako vlani, keď sme boli nasadení poslední a nemali sme čo stratiť. Je to úplne nový pocit, veľmi príjemný. Takže do Moraviec sa už všetci tešíme a naplno trénujeme.
Pridávame ešte informácie o turnaji, konečnú tabuľku ligy a už aj konečnú tabuľku ceny Spirit of the Game.
Dôležité info o treťom kole ligy
Miesto konania: Kunov (pri Senici)
Dátum: 25. až 26. augusta
Organizátori: Kus Plastu

Všetky ostatné informácie na stránke ligy. Nájdete tam takisto výsledky turnaja, kompletné výsledky skupinových aj kompletné výsledky play off zápasov.
Konečná tabuľka Ultimate ligy SAF

1. Mental Discorders 38
2. Outsiterz 34
3. Morthens 27
4. Baník Lásky 26
5. Golden Ants 21
– U.F.O. Špačince 21
7. Discredit 15
8. Kus Plastu 11
9. KeFEAR 10
10.Scorpions 3

Konečné poradie Spiritu:

  1. Outsiterz – 51,3
  2. U.F.O. – 49,4
  3. Morthens – 48,1
  4. Kus Plastu – 48,1
  5. Discredit – 46,1
  6. Golden Ants – 45,3
  7. Baník Lásky – 45,1
  8. KeFEAR – 44,0
  9. Mental – 42,8
  10. Scorpions – 25,3*

*Tím Scorpions sa nezúčastnil všetkých kôl súťaže.
A ako celú túto sezónu prinášame aj teraz kompletné výsledky Spiritu z Kunova. V dokumente takisto nájdete porovnanie a poradie tímov podľa jednotlivých kategórií a aj počet bodov, ktoré tímy odovzdali.
Výsledky si môžete porovnať s predchádzajúcimi turnajmi:
Kompletný Spirit Špačince
Kompletný Spirit Čaňa

O Ultimate lige SAF 2012:
V tomto roku sa Ultimate liga SAF uskutoční ako kvalifikácia na Majstrovstvá Slovenska a teda víťaz ligy bude prvý nasadený na MSR. Oproti minulému ročníku ligy sa okrem názvu a prepojenia s MSR zmenilo jemne aj bodovanie, keďže sa znížili obdržané body pre B-tímy a takisto sa body za Spirit of the Game nebudú zarátavať do celkového hodnotenia, ale bude vyhlásený víťaz tejto ceny po ukončení ligy (nezávisle od MSR). Cene Spirit of the Game bude venovaná veľká pozornosť a preto budete môcť po ligových turnajoch nájsť detailné hodnotenia každého tímu, aby každý vedel, v ktorej kategórii má ešte rezervy.

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.