TM Chrast 2010 by Rišo

Predpoveď počasia v piatok neveštila nič dobré, pomerne chladno, búrky a dážď. Na tréningu Mentalu sa navyše ukázalo, že nás je na turnaj strašne málo. Všetko však napokon dopadlo úplne inak. Chrast je jasný kandidát na najlepšie usporiadaný turnaj roka a Mental napokon doniesol po úspechu Outsiterz na Frisbeercupe z Čiech do Bratislavy ďalšie tohtoročné víťazstvo.

Turnaje v Chrasti sú už dlhé roky veľmi obľúbené, najmä vďaka dobrej dostupnosti, príjemnej atmosfére a dobrej zábave, o ktorú sa starajú domáci Terrible Monkeys. Tento rok pripravili ďalší výborne pripravený turnaj. Navyše, predpoveď meteorológom absolutne nevyšla a počasie bolo počas celého turnaja naozaj skvelé. Po piatočnom nočnom daždi už nespadla ani kvapka vody a nedostatočné zásoby opaľovacieho krému sa nevyplatili.

Aby pochvala organizátorom nebola neadresná a aby si organizátori iných turnajov mohli zobrať príklad, tu sú jednotlivé faktory, ktoré urobili turnaj skvelým:

Fantastické raňajky s množstvom zeleniny, výberom šunky, syrov, neidentifikovateľnej kakaovej nátierky (omyl, tá bola v belgicku, na chrasti len nutella), širokým výberom doma napečených koláčov (boli skvelé), či správne vychladeným čajom s citrónom a medom. Organizátori sa oprávnene v nedeľu ospravedlňovali, že nie je čerstvé pečivo! Pohoršenie budil aj nedostatok kaviáru, lososa a čínski hráči sa dožadovali čerstvo uvarenej jazmínovej ryže.

  • Raňajky ešte raz – keďže boli umiestnené v v priestrannom stane, kde sa dalo v prípade potreby aj sadnúť, kde sa ľudia extra netlačili a keby pršalo, ani by nezmokli.
  • Veľmi dobrá hudba (bolo aj Tornado Lue) a najmä znelka na koniec zápasu, ktorá hráčom počas zápasu dávala dobrú orientáciu o tom, koľko času ešte zostáva do konca. Aj keď ohľadom hudby by Katka nabudúce uprednostnila menej PSH a viac Hafnera či Veca.
  • Turnaj v Double Disc Court ako výborne spestrenie turnaja.
  • Dobrý prístup autom až k stanom, veľa miesta na stanovanie.
  • Skvelé uvítanie zo sviečok a skvelá opekačka v piatok večer.
  • Dobrá večera v sobotu v sokolovni, ktorá je na tento účel naozaj veľmi vhodné miesto.
  • Vodný svet v 4D. Vodný svet v 4D. Vodný svet v 4D. Vodný svet v 4D bol proste bomba. Kultúrne (?) predstavenie usporiadateľského tímu Terrible Monkeys s množstvom vody a vodných príšer. Na toto sa len tak nezabudne.
  • Taktiež sme strašne radi, že sme si po skončení turnaja mohli pozrieť skvelý futbalový zápas 5. ligy.

Škoda, že miesto neposkytuje lepšie sociálne zariadenia (záchody a sprchy) a viac teplej vody.

Čo sa týka vystúpenia tímu Mental Discorders, ktorého predturnajovým cieľom bolo najmä dobre sa na ihrisku zabaviť, možno napokon vysloviť spokojnosť. Aj keď to miestami škrípalo, počas turnaja sa veci dostatočne utriasli a napokon v semifinále a finále prišlo naozaj aj na zábavu na ihrisku. Naša výkonnosť tradične kolísala, veľakrát sme mali na mále, najmä v prvom zápase proti českým juniorom Trouble Band, ktorý sme so šťastím vyhrali 6:5, v zápase s Veľkou Moravou, ktorý sa v prvých štyroch bodoch premenil na urputrný boj o čo najviac turnoverov v jednom bode, či v prvom nedeľnajšom zápase 7:4 proti BOA. Na druhej strane viacero zápasov nám veľmi dobre vyšlo, ako zápas so Žlutou Zimnicou s množstvom dievčat, či semifinálový zápas proti P7, v ktorom sme dominovali v obrane aj útoku a niekoľko bodov za sebou sme dali bez jedinej chyby.

Vrcholom turnaja pre nás bolo finále proti víťazom posledných troch ročníkov Prague Devils. Tí mali polovicu svojho tímu (najmä tú mladšiu) zároveň v zápase o tretie miesto, takže to bol najmä súboj so skúsenosťou. Začiatok lepšie vyšiel PD, ktorí sa dostali do vedenia 4:2, avšak dva stratené brejky sa nám rýchlo podarilo získať späť najmä veľmi presnou, bezpečnou a aktívnou hrou proti zónovej obrane a potom až do stavu 7:7 si družstvá znovu vymieňali body po jednom bez väčších chýb v útoku. Rozhodol záver (… a již „deme do finale…), v ktorom PD v snahe rýchlo skórovať urobili niekoľko nevynútených chýb, a Mental už len kontroloval udržanie svojho náskoku.

Výborne sa v tíme MD počas víkendu predstavili najmä Áďo, ktorý pochytal v zóne neuveriteľné disky, Mišo z Morthens, ktorý urobil niekoľko dôležitých obrán, videli sme aj veľký návrat Petra Joskinena, ktorý podával výborný výkon tak v obrane aj v útoku. Vo finále bola určite jedným z dôležitých faktorov aj výborna hra Chorcheho. Takisto nám najmä v sobotu už tradične pomohli baby zo Žltej Zimnice Veu a Martina, ktoré viac ako dobre nahradili neprítomnú dvojicu NewNew a Jana (ďakujeme!). Rozodujúce však bolo, že v dôležitých momentoch zahral dobre celý tím, ako príchod Dublina na ihrisko za stavu 5:5 proti Trouble Bandu či Petin handblok vo finále. Každy hráč v pravý čas predviedol niečo výnimočné.
MD hral napokon v zostave: Áďo, Marek, Chroche, Petr, Rišo, Katka, Peťa, Beata, Luky, Dublin, Alice, Mišo, Martina a Veu, vybavoval Jožo.
Použité foto by Pruda.

Viac info a fotky: