Slovenské tímy na EUCQ

Na prvom kole európskej klubovej kvalifikácie EUCQ pre nášu sekciu (SK, CZ, HUN, PL, SLO, CRO), ktoré sa konalo 28.-29.5.2011 v Šardiciach, výberové slovenské tímy potvrdili svoje postavenie v regióne. OPEN tím Mor ho! aj ženský tím LayDs predviedli dobrú hru a skončili zhodne na druhom mieste. Toto umiestnenie zároveň znamená, že budú obidva tímy nasadené ako čislo dva na regionálnej kvalifikácii EUCR začiatkom júla v Maribore v Slovinsku (navyše s krajinami Rakúsko, Ukrajina a Bielorusko).
Tím Mor ho! najprv poľahky v sobotu vyhral svoju základnú skupinu, kde postupne porazil poľský tím Girl Stays Home (12:7) a české tímy 3eggs (15:2) (spojenie tímov 3SB a PeaceEgg) a Velká Morava (14:4). Na záver dňa v prelínacom súboji porazil ďalší poľský tím Warsaw United (15:1). Stretnutia prebiehali za trvalého dažďa a chladu, na často neregulérnych ihriskách. Najmä posledný zápas viac ako beh po ihrisku pripomínal čľapkanie sa v bazéne.

V nedeľu najprv v štvrťfinále otočilo Mor ho! nepriaznivý výsledok so slovinskými Huck Norris (po polčase 3:8 zvíťazilo Mor ho! 10:8) a potom v semifinále porazilo aj veľmi kvalitný poľský tím Uprising (11:8 – polčas 7:8) – znovu po pomerne zlom začiatku (4:7). Vo finále sa však už strata z prvého polčasu (3:8) tímu nepodarila dobehnúť a tak Mor ho! podľahlo skúsenému českému tímu Silence 8:15.
Tím LayDs najprv odohral zápasy v sedemčmennej základnej skupine, po ktorých mali nasledovať zápasy o umiestnenie. Žiaľ, počasie pomohlo hráčom v sobotu zlikvidovať niektoré ihriská a tak sa zápasy o umiestnenie napokon nehrali. Taktiež sa ženám skrátili v nedeľu zápasy.
LayDs najprv suverénne porazili poľský tím Sky This, po nich maďarský výber HUNtimate, až napokon v sobotu narazili na víťazky turnaja – české majsterky Európy Hot Beaches (ich A tím), ktorým podľahli 5:12. V nedeľu ich potom príliš nepotrápili české juniorky do 19 rokov (15:2) ani druhý tím Hot Beaches. Tesnejší bol však ich posledný zápas proti poľskému tímu Whatever, nad ktorým však zvíťazili 8:4.

Okrem Mor ho! a LayDs na turnaji štartovali aj ďalšie slovenské OPEN tímy Outsiterz z Bratislavy, Morthens z Trnavy a UFO Špačince, oba posilnené o pár hráčov iných tímov. Žiaľ, ani jednému z nich sa nepodarilo prebojovať do prvej osmičky, aj keď tímu Outsiterz chýbalo k postupu a víťazstvu nad favorizovaným súperom v prelínacom zápase len málo (8:9). Nanešťastie, usporiadatelia museli v nedeľu zrušiť súťaž o umiestnenie na 9.-15. mieste, keďže viacero ihrísk bolo veľmi poškodených, a tak si už tieto ďalšie tímy nemohli zmerať sily ani medzi sebou, ani s porovnateľmými súpermi.
Z regionálnej kvalifikácie EUCR v Maribore postúpia 2 ženské tímy a 4 mužské tímy na októbrové Majstrovstvá Európy klubov v Bruggách.
Výsledky OPEN

 1. Silence (CZ) – spirit
 2. Mor ho! (SK)
 3. Uprising (PL)
 4. LOL (HU)
 5. Freebees (HU)
 6. Huck Norris (SL)
 7. Girl Stays Home (PL)
 8. Velka Morava (CZ)

Výsledky WOMEN

 1. Hot Beaches A (CZ) – spirit
 2. LayDs (SK)
 3. Hot Beaches-O (CZ)
 4. HUNtimate (HU)
 5. Whatever (PL)
 6. Sky This (PL)
 7. CZ Juniors U19 (CZ)