Slovenské tímy na EUCQ

Na prvom kole európskej klubovej kvalifikácie EUCQ pre nášu sekciu (SK, CZ, HUN, PL, SLO, CRO), ktoré sa konalo 28.-29.5.2011 v Šardiciach, výberové slovenské tímy potvrdili svoje postavenie v regióne. OPEN tím Mor ho! aj ženský tím LayDs predviedli dobrú hru a skončili zhodne na druhom mieste. Toto umiestnenie zároveň znamená, že budú obidva tímy nasadené ako čislo dva na regionálnej kvalifikácii EUCR začiatkom júla v Maribore v Slovinsku (navyše s krajinami Rakúsko, Ukrajina a Bielorusko).
Tím Mor ho! najprv poľahky v sobotu vyhral svoju základnú skupinu, kde postupne porazil poľský tím Girl Stays Home (12:7) a české tímy 3eggs (15:2) (spojenie tímov 3SB a PeaceEgg) a Velká Morava (14:4). Na záver dňa v prelínacom súboji porazil ďalší poľský tím Warsaw United (15:1). Stretnutia prebiehali za trvalého dažďa a chladu, na často neregulérnych ihriskách. Najmä posledný zápas viac ako beh po ihrisku pripomínal čľapkanie sa v bazéne.

V nedeľu najprv v štvrťfinále otočilo Mor ho! nepriaznivý výsledok so slovinskými Huck Norris (po polčase 3:8 zvíťazilo Mor ho! 10:8) a potom v semifinále porazilo aj veľmi kvalitný poľský tím Uprising (11:8 – polčas 7:8) – znovu po pomerne zlom začiatku (4:7). Vo finále sa však už strata z prvého polčasu (3:8) tímu nepodarila dobehnúť a tak Mor ho! podľahlo skúsenému českému tímu Silence 8:15.
Tím LayDs najprv odohral zápasy v sedemčmennej základnej skupine, po ktorých mali nasledovať zápasy o umiestnenie. Žiaľ, počasie pomohlo hráčom v sobotu zlikvidovať niektoré ihriská a tak sa zápasy o umiestnenie napokon nehrali. Taktiež sa ženám skrátili v nedeľu zápasy.
LayDs najprv suverénne porazili poľský tím Sky This, po nich maďarský výber HUNtimate, až napokon v sobotu narazili na víťazky turnaja – české majsterky Európy Hot Beaches (ich A tím), ktorým podľahli 5:12. V nedeľu ich potom príliš nepotrápili české juniorky do 19 rokov (15:2) ani druhý tím Hot Beaches. Tesnejší bol však ich posledný zápas proti poľskému tímu Whatever, nad ktorým však zvíťazili 8:4.

Okrem Mor ho! a LayDs na turnaji štartovali aj ďalšie slovenské OPEN tímy Outsiterz z Bratislavy, Morthens z Trnavy a UFO Špačince, oba posilnené o pár hráčov iných tímov. Žiaľ, ani jednému z nich sa nepodarilo prebojovať do prvej osmičky, aj keď tímu Outsiterz chýbalo k postupu a víťazstvu nad favorizovaným súperom v prelínacom zápase len málo (8:9). Nanešťastie, usporiadatelia museli v nedeľu zrušiť súťaž o umiestnenie na 9.-15. mieste, keďže viacero ihrísk bolo veľmi poškodených, a tak si už tieto ďalšie tímy nemohli zmerať sily ani medzi sebou, ani s porovnateľmými súpermi.
Z regionálnej kvalifikácie EUCR v Maribore postúpia 2 ženské tímy a 4 mužské tímy na októbrové Majstrovstvá Európy klubov v Bruggách.