Majstrovstvá strednej Európy v discgolfe – výsledky

cedgc_logoV dňoch 23.-25. september 2016 sa v krásnom parku okolo Smolenického zámku konal prvý ročník prestížneho discgolfového turnaja Majstrovstvá Strednej Európy. Na podujatí, ktorého iniciátorom a taktiež aj turnajovým riaditeľom bol slovenský hráč Richard Kollár, sa zúčastnilo 72 pozvaných najlepších hráčov discgolfu zo siedmych stredoeurópskych krajín – Slovenska, Rakúska, Maďarska, Českej republiky, Chorvátska, Slovinska a Poľska.

Pozvaní hráči súťažili v troch kategóriách – muži, ženy a juniori do 19 rokov. V súťaži mužov triumfoval Lukáš Filandr pred Kryštofom Novákom z Českej republiky a Róbertom Furkom z Maďarska. V súťaži žien dominovali špičkové európske hráčky Katharina Gusenbauer z Rakúska a Katka Boďová zo Slovenska, ktorá si aj odniesla víťaznú trofej. Na treťom mieste skončila Jarmila Havířová z Českej republiky. Veľmi kvalitné výsledky priniesla aj súťaž juniorov, kde dominovali českí hráči. Víťazstvo si odniesol 16-ročný Bohdan Bílek, ktorý dosiahol rovnaké skóre ako víťaz súťaže mužov. Na druhom mieste skončíl Matěj Vojtík a na treťom Jakub Zdráhal. Kompletné výsledky nájdete na stránkach PDGA.

Turnaj prebehol v krásnom počasí a vyvrcholil slávnostným vyhodnotením na nádvorí smolenického zámku za prítomnosti Antona Chrvalu, starostu obce Smolenice, Moniky Krzepkowskej, riaditeľky Poľského inštitútu na Slovensku, Andrása Dóczyho, zástupcu maďarského veľvyslanectva a ďalších hostí. Ceny víťazom venovali partneri podujatia – discline.com, distribútor lietajúcich diskov, a Včelco, s.r.o., smolenický výrobca oceňovaného nápoja Včelovina. Hlavným partnerom podujatia bola Slovenská asociácia Frisbee, ktorá organizačne zabezpečila turnaj množstvom pomocníkov, najmä z radov úspešných slovenských juniorských reprezentačných tímov v ultimate frisbee. Práve týchto pomocníkov si zahraniční hráči nevedeli vynachváliť.

Discgolfová sezóna na Slovensku vyvrcholí v októbri Majstrovstvami Slovenska v Hlohovci (15.-16.10.). Záujemcovia si však môžu už teraz zahrať na niektorom z pevných ihrísk na Slovensku, alebo na jednodňovom turnaji v Malženiciach (1.10.). Viac informácií o discgolfe nájdete na stránke discgolf.sk.