Juniorské ME 2011

Európska federácia lietajúceho disku (EFDF) na poslednú chvíľu zverejnila miesto a termín Majstrovstiev Európy juniorov 2011 (EYUC 2011). Turnaj sa bude konať 8.-13.8. vo Wroclawi v Poľsku (cca. 400 km od Bratislavy). Súťaže budú prebiehať v divíziách OPEN a WOMEN do 17 (narodení v roku 1994 a neskôr) a do 19 rokov (narodení v roku 1992 a neskôr). Slovensko bude na turnaji reprezentovať tím OPEN do 19 rokov, ktorého trénermi sú Katka Boďová a Rišo Kollár.

Koordinovaná príprava slovenského družstva začne v apríli a prvý reprezentačný kemp sa bude konať 23.-24.4. v Trnave. Reprezentácia potom absolvuje ešte prípravný turnaj 21.-22.5. v rakúskom Kumbergu (pri Grazi) a 5.-7.7. dva a poldňový prípravný kemp v Bratislave.

V týchto dňoch ešte SAF čaká na rozhodnutie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu ohľadom dotácie pre slovenských juniorov (zmena: ministerstvo 18.3. informovalo, že o poskytnutí dotácie rozhodne až neskôr, nový termín je do konca apríla). Na druhej strane poplatky za turnaj sú mimoriadne nízke, špeciálne pre tímy z východnej Európy (viac info). Provizórny rozpočet je u6 pripravený a priemerné náklady na hráča (bez dotácie Ministerstva) budú cca. 250-300 Eur, v prípade poskytnutia dotácie v plnej výške však len minimálne (20-30 Eur).

Všetkých juniorov, na ktorých nám dali kontakty kapitáni slovenských ultimate tímov, budeme v najbližších dňoch kontaktovať aj priamo emailom. Každý záujemca sa môže zároveň prihlásiť do diskusnej skupiny http://sk_juniori.tymy.cz, ktorá bude slúžiť na komunikáciu v rámci tímu.
Výsledky ostatných ME juniorov (EYUC 2009) môžete nájsť na stránkach frisbee.cz.