Hlohovecké finále 2010

…disky sa točia. a keso hlási odlišné…
šlááh! oba disky dopadajú upside down.

Hehe, asi začnem atakovať ten Joskinenov rekord 16 flipov v rade bez prehry.
Už som asi na čisle 9 ale veľmi to nesledujem.
Sám seba pristhnem že vlastne neviem čo chcem, ale to je bežný jav.
V rýchlosti si v duchu predstavujem zápas a prechádzam jednotlivé body „battle planu“
Beriem si defense. Verím že v prvom polčase máme väčšiu šancu na turnover. Potom budeme musieť byť 100% v útoku
a polčas vyhráme. Po polčase premeníme náš útok a získame kontrolu nad zápasom.
…a už je tu!
Trošku malý chaosík na úvod finále (to bolo asi jediné zavahanie inak výbornej organizácie) a myslím že to bolo aj docela milé. Aspoň to odĺahčilo situáciu.
Murphyho zákon v praxi.
Finále začína a hneď po prijatí pullu branki hádže dlhu (dalo by sa povedať Mental classic, lebo aj my to vždy robíme). žial miskomunikácia a disk konči v aute.
Tak to prišlo skôr ako som dúfam. Oproti trnavskému finále však tento bod suverénne premieňame.
Neviem ako ostatní hráči ale finále som si úplne užíval na plno. Krása. Kopec tesných autov a sporných momentov ale všetky boli vyriešené mimoriadne rýchlo a bez problémov.
Spirit of the game v praxi ktorý krásne demoštroval Pedro keď nenahlásil zjavný faul a priznal že disk by aj tak nechytil.
To bol výborný impulz pre všetkých hráčov a naozaj to bol ultimate ktorý museli oceniť aj diváci. hralo sa kontinuous bez zbytočných zdržovačiek. jediný negatívny moment bolo Mesiho zraninie (dúfam že to nie je nič vážne). Škoda. Zápas pokračoval ďalej a udžujeme tesné vedenie vedomí si toho že času je veľmi málo. Polčas vyhrávame 10:8 a je to ako deja vu (myslím že rovnaký stav ako v semifinále proti behavým Golden Antz…čo ich to ten Vilo naučil?! 🙂 )
Prvý bod druhého polčasu a prichádza okamih pravdy. Bez zaváhania skórujeme a už nepochybujem o našom víťazstve. v 3/4 zápasu dokonca zvyšujeme bodový rozdiel. Totálna pohoda a sústreďujeme sa na Catch and throw. Tri minúty pred koncom robíme elementárne chyby (asi prvý krát na turnaji vidim že nejaká vajco-mentolka nechytila disk. A hneď, inak vždy 100%,Newnew. 🙂 )
Outsiteri odpovedaju a skóruju. Ideme ďalej a robíme opäť chybu, ani neviem prečo neberiem Time-out ale je to asi preto že ani na okamih nepochybujem o našom víťazstve. Snažím sa mierne spomaliť náš útok čo sa z časti darí,…tak ale 20 bodov chceme dať 🙂
Až po odznení klaxónu som si uvedomil že by ma asi ostatní hráči čo nehrali finále asi ukameňovali keby sme hrali zle a nedajbože prehrali. Veľká vďaka patrí aj im že nám počas turnaja pomáhali (nosili vodu, povzbudzovali a vytvárali príjemnú atmosféru aj napriek tomu, že trpeli nedostatkom hráčov, ó veľký rešpekt Banskej Bystrici že prišli len s piatimi hráčmi, a miestami hrali na únosnej hranici. Chvalabohu že sa nikto nezranil. Obzvlášť Dušky „demolition man“)
Celkový pocit po finále som mal dobrý hlavne kvôli atmosfére, parádna hala, skandovanie, hráči oboch tímov makali ako sa na finále patrí. Teším sa na ďalšie luxusné zápasy v tomto roku.

Pár otázok na záver:
Kedy pretrhnú morthens smolnú šnúru?
Kolko príde na budúce diskoborcov?
bude discredit expandovat a postavi na buduce dva timy?
Kedy sa dorúti košický rýchlik do play off?
Začnú golden antz a škorpioni diktovať už v marci?
Bude Júlia Dubovská handler, middle alebo long?
🙂

viac postrehov z Hlohovca čoskoro
see ya soon
ultimately yours – Čorč