ECBU 2013 – deň po dni

Turnaj ECBU už prebieha a keďže slovenskí hráči mali ambície na tento turnaj ísť v mixovej divízii, naše updaty sa budú sústrediť hlavne na ňu. Kvôli nedostatku financiám sme ale tím nevyslali a teda sa musíme uspokojiť so sledovaním z našich bytov.
Doplnené zhrnutie z celého priebehu turnaja.

Budeme však písať aj o českom tíme HB a ostatných kamarátoch z turnajov, ktorým sa na turnaj podarilo dostať.

Mix divízia

Najväčšia divízia turnaja s 18 tímami rozdelená do 3 poolov po 6.

V poole A sú najväčšími favoritmi Švédsko a slovenským tímom známi Nemci (Sandsturm). Švédi su nasadení ako druhí, a zatiaľ hrajú veľmi presvedčivo, keď porazili Taliansko aj domáce Španielsko po 13:4 a Maďarsko 13:7. Nemci, ktorý podľahli nášmu tímu Mental Discorders v Bibione minulý rok, no podarilo sa im nakoniec tento turnaj vyhrať aj v 2012 aj v 2013 a prehrali finále vo WBUC 2011, hrajú bez zakopnutia. Porazili 13:7 domáce Španielsko, čo si môžete pozrieť zo záznamu na www.playo.tv, aj Švajčiarsko. Tretiu výhru majú nad Maďarskom 13:1. Maďarsku sa veľmi nedarilo a prehralo do tretice aj so Švajčiarmi 2:13. Švajčiari porazili aj Taliansko 10:3.

V poole B sú našim hráčom známe tváre z WBUC 2011 Lignano, najmä Francúzsko a Portugalsko, kde náš malý tím dokázal potrápiť a nakoniec prehrať oba zápasy len o jeden bod. Portugalsko nakoniec skončilo 4-té na WBUC 2011. Na ECBU 2014 sa Portugalsku darí taktiež, práve proti Francúzom sa im podarilo vyhrať na universe pointe 10:9 a porazili aj Belgicko 11:6 a Nórsko 13:3. Francúzi, napriek jednej porážke, ďalej porazili našich kamarátov z Rakúska 9:6 a Belgicko 13:4. Rakušania dostali aj od Ruska 13:4 ale porazili Nórov 13:2. Nórom sa nedarilo ani v treťom zápase dňa a podľahli Rusku 2:13. Rusi sú nasadení ako čislo 1 poolu B aj vďaka víťazstvu na tohtoročnom Paganelle.

Pool C mal viacero veľmi kvalitných zápasov. Prvé nasadené v skupine, Írsko, nezačalo najlepšie keď prehrali s Poľskom 8:10. V ďaľšom zápase proti Holandsku im už išlo o veľa, keďže do top 8 postupujú priamo iba prvé 2 tímy z každého poolu. Tento zápas bol napínavý a plný krásnych momentov a nakoniec sa Írom podarilo vyhrať 10:8. Tretí zápas dňa proti pick up tímu United European Islands zvládli na 13:3.
Poľsko odohralo ďalší napínavý zápas proti Anglicku, keď prehrali v universe pointe 7:8.
Turecko má dobrý tím, ktorému sa podarilo zdolať Holanďanov 9:7.

Ženská divízia

Hrá sa v 4-och pooloch po 4. Každý deň 2 zápasy.
Českému výberu sa veľmi nedarí. Podľa našich informácií pôvodne chceli hrať vo WOMEN MASTERS divízií ale nedostatok hráčiek ich donútil zobrať mladšie zverenkyne a teraz hrajú v ženskej divízii. Prehrali proti rakušankám 7:13, Lotyškám 11:5 a teraz najnovšia správa, podľahli v druhý hrací deň proti svižnejším Ruskám 13:7. Tento zápas si možete pozrieť na Playo.tv. Budeme im držať palce, nech sa im v ďalších zápasoch darí tak ako na tráve.
Rusky porazili v prvý hrací deň aj naše kamošky Rakúšanky 13:4. Rakúšanky majú tím hlavne z hráčiek Boxu ale aj Eyecatchers, čiže aj ich výsledky sú pre nás zaujímave, keďže budú súperiť s našimi Lay D’s v Maribore na CELke o mesiac.

Ostatné zápasy nepriniesli tesné výsledky keď Polky podľahli Fínsku 4:13, Taliansko porazilo Belgicko 13:3, Švajčiarsko premohlo Španielsko 13:5 a Nemecko porazilo Ukrajinu 13:5.
Ostatné divízie

Prinesieme zhrnutie z 1 a 2 dňa ako najskôr to pôjde. Za pochopenie ďakujem. Skyd magazín ale prináša zhrnutie už teraz na http://skydmagazine.com/international/.
ECBU deň 2. a 3.
Mixova divizia
Skupinu A vyhralo prvé nasadené Nemecko po výhrach nad Talianskom 13:2 a dosiaľ taktiež neporazeným Švédskom 12:7. Tento zápas bol očakávaným napinákom skupiny, keďže Švédi dosiaľ hrali vynikajúco a k výhram z prvého dňa pridali aj ďalšiu z piatkového rána nad Švajčiarskom 13:3. Oba tímy postupili priamo do štvrťfinále, ktoré sa odohrali až sobotu ráno. Prehľad štvrťfinálových zápasov nižšie.
Ostatné tímy zo skupiny potvrdili svoje nasadenie v skupine keď Maďarsko prehralo s domácim Španielskom 5:12 a Talianskom 5:9 a teda zostalo v skupine posledné. Taliansko po prehre s Nemeckom dokázalo získať svoju prvú výhru turnaja práve so spomínaným Maďarskom.
Švajčiari po 2 výhrach a jednej prehre zo štvrtka museli zabojovať o dobré postavenie aby mohli pomýšlať na postup do top 8. To sa im však v piatok nepodarilo keď prehrali 3:13 so Švédskom a 7:11 s domácim Španielskom a obsadili tak 4tú pozíciu v skupine. Španielsko obsadilo 3 pozíciu v skupine ale kvôli bodovým rozdielom nepostúpilo do top 8, keďže tímy na 3 pozíciách v skupine B a C mali lepšie skóre.

Skupine B jasne dominovalo Portugalsko a Rusko a oba tímy mali jasný postup ešte pred vzájomným zápasom. Aj tak ale predviedli veľmi napínavú a intezívnu hru, v ktorej nakoniec dokázalo zíťaziť Portugalsko 9:7 a vyhralo tak skupinu.
Prehra s Ruskom Francúzsku zničila šance na priamy postup do top 8 ale po výhre nad Belgickom 13:4 sa mu podarilo zabezpečiť postup na základe bodového rozdielu z 3 miesta v skupine.
Nórsko po zle odohratom prvom dni ešte nedokázalo zvíťaziť a prehralo aj ďaľšie zápasy v skupine s Belgickom 0:13 a Francúzskom 1:13. Rakúsko zatiaľ porazilo len Nórov 13: 2 no v piatok nedokázalo vyhrať ani nad Belgickom 7:10 ani dominujúce Portugalsko 7:12.
Skupina C mala najzaujímavejšie zvraty. Favoriti skupiny a aj celého turnaja, Anglicko a Írsko, sa stretli v napínavom zápase, ktorý sa dá pozrieť aj zo záznamu. Anglicko sa od začiatku doťahovalo a kde tu sa mu podarilo dať aj pár bodov po sebe, no nestačilo to na dobre hrajúcich Írov s veľmi kvalitnými ženskými hráčkami a prehrali 6:11. Írsko tak potvrdilo svoje miesto z Paganella tohto roku keď síce skončilo 4té a teda lepšie ako Anglicko, ale tímy si nikdy spolu v Taliansku nezahrali.
Írsko ešte porazilo aj Turecko 13:2 a Anglicko zas Holandsko 7:5. Holandsko, inak tradične hrajúce na svoju výškovú prevahu u mužských hráčov, tento turnaj nehrá veľmi dobre no predsa sa mu podarilo poraziť Poľsko 10:8. Napriek tomu obsadilo až 5 miesto v skupine oproti Poľsku, ktoré sa aj vďaka zaváhaniu Írska vo štvrtok a výhre nad United European Islands 13:3 v piatok posunulo do top 8 na základe bodového rozdielu.
Turecko obsadilo 4tú pozíciu v skupine po štvrtkovej výhre nad Holandskom 9:7 a piatkovej výhre nad UEI 10:9.
Štvrťfinálové dvojice vyvolali v tímoch značné rozčarovanie, keďže viaré tímy sa už stretli v skupine. Po stretnutí s organizátormi sa ale dohodli, že nič meniť nebudú, keďže všetky tímy mali schedule dávno dopredu prístupný a mohli ho pripomienkovať. Nakoniec sa zhodli, že kto chce vyhrať musí hocikoho hocikedy poraziť.
V tomto duchu sa v sobotu ráno odohrali play off zápasy o semifinále. Nemecko porazilo Poľsko 13:8. Švédsko porazilo Rusko 13:8 a stretlo sa práve s Nemeckom v semifinálne neskôr v sobotu. Portugalsko porazilo Francúzsko 11:9 a Írsko opať porazilo Anglicko 13:4.
V prvom semifinále Portugalsko prehralo s Írskom po tesnom zápase 9:11, keď si vymieňali bod po bode. Zápas si pozrieť zo záznamu na www.playo.tv. V druhom semifinále mixovej divízie Nemecko nedokázalo zopakovať svoj výhru na Švédskom z piatka 12:7 a prehralo vysoko 4:11. Finále teda odohrá Švédsko proti Írsku.
Poliaci hrajú s Anglickom o 7me miesto a Rakušania po prehrách so Španielskom 8:10 a Holandskom 6:10 budú bojovať o 13te miesto.

Ženská divízia
V piatok ráno nastúpilo Česko proti veľmi atletickým Ruskám a nepodarilo sa im kapitalizovať na svojej skúsenosti a proti mladšiemu a behavejšiemu Rusku prehrali 13:7 a skončili tak posledné v skupine. Lotyšsko, asi najväčšie prekvapenie turnaja, keď prehrali vo štvrtok o bod s Ruskom 9:10 ale v piatok o bod porazili Rakúšanky 14:13 a pridali tak druhú výhru k tej nad Českom a skončili 2hé v skupine. Rakúšankám zostalo 3tie miesto v skupine a vďaka víťazstvu nad Talianskom v crossover zápase 10:9 postúpili do top 8.
V štvrťfinále ale už narazili na Švajčiarky a prehrali 8:12 a hrajú tak o najlepšie 5te miesto. Teraz ich čaká zápas s Francúzskom.
Poľky prehrali s Lotyšskom vysoko 3:12 a následne v spodnom poole vyhralo nad Belgickom o bod 6:5. Bude teraz bojovať s Dánskom o možnosť hrať o 9te miesto na turnaji.
Česky čaká zápas s Belgickom aby mali možnosť zabojovať o 13te miesto.
Štvrťfinalové zápasy uz boli odohrané a Rusko porazilo Lotyšsko už presvedčivo 13:3. Fínsko podľahlo Nemecku 8:10. Anglicko premohlo Francúzsko 12:9 a stretne sa so Švajčiarskom, ktoré vyhralo nad Rakúskom v už spomínanom zápase.
Semifinálové zápasy prebehnú v sobotu poobede a víťaz zápasu Rusko proti Nemecku si počká na víťaza Anglicko proti Švajčiarsku.
Open divízia
Spanilá jazda Ukrajiny pokračuje a dostali sa už do semifinále po víťazstve nad domácim Španielskom 8:7. Do finále im bráni postup Švajčiarsko, ktoré dosiaľ neprehralo a vo štvrťfinále vyradilo Francúzsko 11:7.
Druhú semifinálovú dvojicu tvorí Nemecko a Anglicko. Anglicko zatiaľ ako jediné dokázalo poraziť Ukrajinu v skupinových zápasoch a to 11:8 no nie je bez prehry a v skupine podľahlo Lotyšsku 10:11. Nemecko tiež už okúsilo trpkosť prehry keď ho premohlo Rusko v skupinovom zápase 11:13, túto prehru mu ale oplatilo v štvrťfinálovom zápase 13:9.
ECBU dokončenie 3. dňa a nedeľné finále
Nadšenci kompetitívneho plážového ultimate mali v nedeľu program jasný. Finálové zápasy ECBU.
Mixová divízia
Finále Švédsko proti Írsku sa odohrali až ako úplne posledný zápas turnaja. Švédi začali zápas veľmi dobre, keď hneď v prvom bode skoro dokázali dať Callahan bod. Hrali s ľahkosťou a rozumne na čo Írsko nevedelo odpovedať. Podarilo sa mu pár krát veľmi pekne ubrániť a skórovať, no Švédsko bolo stále o jeden krok dopredu. Írsko malo na tomto turnaji veľmi silné hráčky, čo často využivalo a postavilo 3 ženy na útok. Vo finále ale stretli súpera, ktorý mal rovnako kvalitné hráčky. A vôbec celý švédsky tím bol mimoriadne atletický a trpezlivý v útoku čo im prinieslo zo Španielska zlato. Novým majstrom Európy na pláži v mixe je Švédsko. Konečné skóre je 12:4.
O tretie miesto sa pobilo Nemecko s Portugalskom, kde sa Nemecku na universe point podarilo vyhrať o bod.
Náš slovenský tím z Lignana WCBU 2011 si na zápasy so týmito súpermi pamätá a mne zostáva len konštatovať, aká škoda, že sme tento rok znova nemohli ísť reprezentovať Slovensko. Naneštastie, tak ako vtedy aj teraz boli financie proti nám. Vtedy sme mali najmenší tím z turnaja (po Ukrajine, ktorú ale diskvalifikovali), ale teraz sa to už z vlastných zdrojov nedalo utiahnuť.
Poľsko nakoniec skončilo 8me, keď prehralo s Anglickom 11:12.
Rakúsko vybojovalo 13te miesto víťazstvom nad Tureckom 11:6.
Maďarsku sa podarilo vyhrať boj o predposledné 15. miesto s Nórskom 13:5.
Ženská divízia
Rusky hrajúce celý turnaj skvelo si v semifinále poradili s Nemkami 12:9 a Švajčiarky po náročnom zápase vyhrali nad Anglickom v universe pointe 9:8. Finále teda bolo Rusko proti Švajčiarsku. Švajčiarky mali nevyrovnané zápasy celý turnaj, Rusky zato hrali presvedčivo a boli jasným favoritom. Okrem malého zaváhania proti Lotyšsku keď vyhrali “iba” o bod, celým turnajom prešli bez problémov. Takto bolo aj tento zápas a napriek svetlým momentom nedokázalo Švajčiarsko vyhrať. Rusko v. Švajčiarsko 13:9.
Rakušankám sa podarilo vyhrať krásne 5te miesto nad prekvapením turnaja Lotyšškom 13:8. Tie už boli úplne odpálené, keďže mali na turnaji len 10 hráčiek, lebo si mysleli, že to je dobré číslo na plážový ultimate.
Češky vyhrali nad Ukrajinou 10:8 a skončili turnaj na 13tom mieste zo 16tich.
Open divízia
Popoluška story sa nekoná a Ukrajina končí v semifinále po prehre so Švajčiarskom 7:10. V druhom semifinále Anglicko porazilo Nemecko 12:9, ktoré ani v tejto ani v mixovej divízií nedokázalo prejsť do finále.
Zlato z open divízie si odnieslo Švajčiarsko po výhre 11:8 na Anglickom.
V boji o bronz Nemecko porazilo Ukrajinu 13:9.
Open Masters divízia
Zlato Anglicko, striebro Francúzsko a bronz Fínsko v divízií o 12tich tímoch. Rakúsko skončilo 6te, toto bol ten istý tím, ktorý na WCBU v Lignane spôsobil senzáciu keď v skupinových zápasoch porazil team USA (tiež v Masters divíziíí). Vo finale už ale zopakovať túto výhru nedokázal a teda majú striebro zo svetových majstrovstiev.
Mixed Masters divízia
Zlato Nemecko, striebro Anglicko a bronz Francúzsko v divízií o 6 tímoch. Rakúsko v tejto divízií skončilo 4té.
Women’s Masters divízia
Presne ako v Mixed Masters divízií získalo zlato Nemecko, striebro Anglicko a bronz Francúzsko v divízií o 4tímoch. Posledným tímom boli United European Islands.
Grand Masters
Zlato Francúzsko, striebro Rakúsko a bronz Anglicko. Posledným tímom bolo Nemecko na 4tom mieste.

Všetky finálové zápasy si možete pozrieť zo záznamu na playo.tv.

Výsledky si možete pozrieť na https://twitter.com/ECBUAllResults alebo http://live.ecbu2013.org/scores/?view=teams.

by Júlia Návratová

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.