Katka Boďová na Presidents Cup

Presidents Cup je už tradičný medzinárodný zápas v discgolfe. Prvý ročník sa konal v roku 2006. Podobne ako v „klasickom“ golfe, aj v discgolfe sa stretávajú tímy USA a Európy. Tento rok sa, tiež už tradične, konal vo fínskej Nokii, deň začiatkom najvýznamnejšieho turnaja konaného v Európe – European Open.

Obrovským úspechom je nominácia Katky Boďovej do tímu Európy. Zaslužila si ju vynikajúcimi výkonmi v minulej sezóne a tým pádom aj postavením druhej hráčky Európy podľa rebríčku PDGA. V každom tíme nastupuje 6 mužov a 2 ženy. V Európskom tíme s ňou nastúpila Eveliina Salonen, za tím USA hrali majsterky sveta Valarie Jenkins a Catrina Allen.

Prvé kolo ovládol tím USA. Ujal sa pohodlného vedenia o 11 bodov – 19,5 : 8,5. V druhom kole sa postavili proti sebe dvojice v hre „na koše“ (na jamky). Nepočíta sa celkový počet hodov v kole, ale len víťazstvo na jednotlivých košoch. Tím Európy sa pokúsil otočiť zápas. A na čele boli ženy. Eveliina Salonen vyhrala svoj duel s Catrinou Allen. Katka Boďová si asi povedala, že nominácia nie je dostatočný úspech a vo svojom dueli porazila 4-násobnú majsterku sveta Valarie Jenkins! 2 koše pred koncom viedla o 3, preto je výsledok zápasu 3/2.

Tím Európy nakoniec vyhral druhé kolo, ale celkové víťazstvo získal tím USA. Zachoval si tým svoju neporaziteľnosť v Presidents Cup. Pre zaújemcov o podrobnejšiě informácie odporúčam článok na www.discgolfworldtour.com.

Od dnes sa hrá v Nokii turnaj European Open. Okrem Katky Boďovej sa turnaja zúčastní aj jej caddy z Presidents Cup – Richard Kollár. Držte palce!