Drava Forester

Slovenská discgolfová reprezentácia má za sebou posledný zahraničný turnaj tejto sezóny, ktorý sa konal v Chorvátskom Varaždine. Minulo víkendový turnaj Drava Forester hostil 105 hráčov z 15 krajín, medzi ktorými boli špičkoví európski hráči a aj hviezdy svetového discgolfu Simon Lizotte a Philo Braithwaite.

Turnaj sa hral počas troch dní na 21 – jamkovom ihrisku, ktoré bolo rozdelené na dve časti. Jamky popri rieke Drava ponúkali krásne dlhé fairwaye a hráč sa na nich mohol popasovať s vetrom a rizikom utopiť disk vo vode, čo sa niekoľkým hráčom a aj našim reprezentantom podarilo už počas tréningového kola.  Ďalšiu časť tvorili technické jamky v lese a jamky ústiace na lúky, kde boli na dosiahnutie páru prípadného birdie potrebné dlhšie a hlavne presné hody. Snáď najväčšou výzvou bola 164 metrová jamka č. 12 „The Beet Island“, kde väčšina hráčov hrala double/triplebogey.

Nemecký hráč Simon Lizotte dokázal na jamke č.12 dvakrát zaparkovať prvým hodom len pár metrov od koša a počas všetkých kôl predvádzal skvelý discgolf, čo mu prinieslo aj celkové víťazstvo v kategórii Open. Druhé miesto obsadil s komfortným náskokom známi americký hráč Philo Brathwaite. Boj o tretie miesto viedli rakúsky hráč Jakob Gusenbauer, nemecký hráč Ralf Hüpper a po najlepšom výkone tretieho kola 1030-rating – 10 pod pár, si cestu do finále prebojoval náš hráč Michal Kúdela. Bohužiaľ vo finále sa mu nedarilo a tretie miesto mu ušlo o dva hody za Gusenbauerom a Hüpperom. V kategórii Open Women bola od začiatku veľkou favoritkou naša hráčka Katka Boďová, ktorá si po skvelom výsledku prvého kola 963-rating – 2 pod pár udržiavala tempo a zvíťazila s náskokom 19 hodov za v poradí druhou hráčkou Švédkou Lindou Emanuelsson. Na treťom mieste sa po napínavom finále umiestnila skúsená švajčiarska hráčka Natalie Holloköi. Zo slovenskej reprezentácie sa v kategórii Open Women umiestnili Soňa Švecová na 6.mieste, ktorej na účasť vo finále chýbali len dva hody a Beáta Hergelová 10.miesto. V kategórii Open sa umiestnili Karol Hrubják 25.miesto, Richard Kollár 33.miesto, Stefan Dobrev 49.miesto, Jakub Matejka 66.miesto, Roman Miezga 76.miesto a Martin Mozola 84.miesto. Kompletné výsledky nájdete na stránke https://www.pdga.com/tour/event/31172.