Budmerice Spring Fling

V dňoch 14 – 15. apríla sa konal dvanásty ročník najobľúbenejšieho a najviac obsadeného PDGA turnaja slovenskej discgolfovej ligy Budmerice Spring Fling 2018.

Tento rok sa na turnaj prihlásilo 102 hráčov a okrem slovenských reprezentantov sme hostili hráčov z Českej Republiky, Poľska, Maďarska, Rakúska a Chorvátska.

Pôvodný osemnásť jamkový formát ihriska sa kvôli veľkému záujmu rozhodli organizátori turnaja rozšíriť o devätnástu jamku a dať tak možnosť 95 ľuďom zahrať si kvalitný discgolf. Väčšina jamiek sa nachádza v krásnom parkovom prostredí Budmerického kaštieľa v prevažne rovinatom teréne, ktoré sú sťažené OB zónami, vyvýšenými košmi a obľúbenou bazénovou jamkou. Od nej sa prechádza k druhej časti ihriska, kde sa nachádzajú technické jamky ústiace na lúku, lesné jamky a najdlhšia 185 metrová otvorená jamka. Organizátori ponúkli hráčom aj ďalšie doplnkové súťaže ace pool, birdie hunt, CTP, putting a o zachytenie atmosféry turnaja sa postaral fotograf Michal Schwarz.

Najlepší výsledok turnaja zahral v kategórii OPEN český reprezentant Matěj Vojtík (-26), so stratou dvoch hodov sa na 2. mieste umiestnil slovenský reprezentant Michal Kúdela (-24) a bronzovú medailu si vybojoval rakúsky hráč Jakob Gusenbauer (-23). Prvú desiatku uzatvoril slovenský reprezentant Richard Kollár (-9).

V kategórií FPO sa na prvých dvoch priečkach umiestnili slovenské hráčky Katka Boďová (E), ktorá obhájila svoje minuloročné víťazstvo a na 2. mieste Beáta Hergelová (+23). So stratou jedného hodu sa na 3. mieste umiestnila rakúska hráčka Irmgard Derschmidt (+24) a zemiakovú medailu vybojovala naša hráčka Soňa Švecová (+28).

V kategórii Masters zvíťazil český hráč Rudolf Konečný (+1), na 2. mieste so po rozhode umiestnil slovenský reprezentant Jozef Čierny (+5) a tretiu priečku obsadil Barnabás Józsa (+5). V prvej desiatke sa umiestnili slovenskí hráči 4. miesto Roman Miezga (+11), 6. miesto Adrián Čačala (+13) a 9. miesto Martin Mozola (+21).

V kategórii Junior do osemnásť rokov, súťažili medzi sebou mladé slovenské talenty. Na prvom mieste sa s veľkým náskokom umiestnil Marko Čačala (-3), striebornú medailu vybojoval Dominik Silný (+34) a bronz si odniesol Tomáš Mozola (+46). Tretia priečka ušla o vlások Hugovi Kričkovi (+47) a na 5. mieste sa umiestnil Leo Krička (+52).

V kategórii Junior Girls do osemnásť rokov zvíťazila chorvátska hráčka Ana Gorički (+47), striebornú a bronzovú medailu vybojovali slovenské hráčky Natália Nádaská (+50) a Lucia Čapkovičová (+74).

Obľúbenosť a úroveň turnaja každým rokom rastie, za čo patrí veľká vďaka organizátorom turnaja a všetkým pomocníkom. Veľká vďaka patrí taktiež starostovi obce Budmerice PhDr. Jozefovi Savkuliakovi za vecnú podporu a nadšenie pre tento krásny nový šport, penziónu Lindava a reštaurácii KVAK. Veríme, že v budúcnosti v spolupráci s obcou, vytvoríme ešte lepšie podmienky pre rozvoj tohto úspešného turnaja.

Turnaj finančne a vecne podporili Amberg Enginnering Slovakia s.r.o., Discline.com, QEX, a.s..

Víťazom gratulujeme a tešíme sa na Vás všetkých v roku 2019.

Organizátori turnaja Michal Kúdela, Soňa Švecová, Jakub Matejka, Karol Hrubják, Stefan Dobrev a Martin Krička.